Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > Podsumowanie roku 2009 w wykonaniu Ekonomistek

Podsumowanie roku 2009 w wykonaniu Ekonomistek

fot. archiwum

14 zwycięstw i 7 porażek na ligowych parkietach odniosły w roku 2009 siatkarki AZS-u Skawy UEK. Za tymi cyframi kryje się jednak olbrzymi ładunek emocji i wiele niezapomnianych chwil. Oto krótkie podsumowanie dokonań „Ekonomistek" A.D. 2009.

Styczeń stał pod znakiem walki o historyczny awans do fazy play-off. Krakowianki stoczyły wiele zaciętych bojów. W tie-breakach pokonały MKS Andrychów i Szóstkę Biłgoraj. Przed ostatnią kolejką środek ligowej tabeli był niesamowicie spłaszczony i każda z ekip mogła wywalczyć awans do czołowej czwórki, bądź też wylądować na 7 miejscu i grać o utrzymanie w lidze. AZS grał swój mecz w Myślenicach z tamtejszym Dalinem. Spotkanie okazało się być sztandarowym przykładem potwierdzającym stare sportowe powiedzenie: „dopóki piłka w grze wszystko jest możliwe ”. AZS przegrywał już 2:0 i 24:21, by wygrać cały mecz 3:2! Dało im to awans na 4 miejsce w tabeli i prawo gry w fazie play-off. Tam czekała na nie ekipa z Łańcuta, która niestety okazała się za silna i rozstrzygnęła rywalizację na swoją korzyść. W ten sposób zakończył się sezon 2008/2009 dla AZS-u Skawy UEK.

Wiosna i lato były okresem intensywnej przebudowy zespołu i poszukiwania wzmocnień, aby w kolejnym sezonie mieć realne szanse na awans do I ligi. Dzięki staraniom Prezesa klubu i sztabu szkoleniowego do Krakowa udało się ściągnąć 8 nowych zawodniczek, które mają za sobą grę nie tylko na poziomie I ligi, ale także ekstraklasy i na szczeblu międzynarodowym. Barwy Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie zdecydowały się reprezentować: Monika Targosz, Karolina Surma, Jowita Jaroszewicz, Kinga Hatala, Magdalena Jagodzińska, Iwona Kuskowska, Sandra Biernatek i Magdalena Żochowska. Ze starego składu pozostały Anna Kowalik, Katarzyna Sarlej, Magdalena Hawryła i Dorota Szymska.

Nowy zespół rozpoczął swoje występy od zdobycia brązowego medalu Mistrzostw Polski AZS. W innych turniejach towarzyskich i sparingach również osiągał dobre wyniki, co napawało optymizmem przed rozpoczęciem sezonu. Cel był od początku jasno postawiony – awans do I ligi. Obecnie „Ekonomistki" są na najlepszej drodze do zrealizowania tego założenia. Z 13 dotychczasowych pojedynków wygrały 11, pozostałe 2 przegrywając po zaciętej 5-setowej walce. Obecnie zajmują drugie miejsce w ligowej tabeli, ustępując jedynie Karpatom Krosno jednym „oczkiem". Jednak akademiczki mają rozegrany jeden mecz mniej niż aktualne liderki (zaległe spotkanie z MOSiR-em Jasło odbędzie się 15 stycznia).Ostatnim akcentem kończącym rok 2009 był wyjazd na Noworoczny Turniej Siatkówki o Puchar Rektora Politechniki Radomskiej. Oprócz naszego zespołu występowała tam ekipa gospodyń (3. miejsce w gr. 3 II ligi) oraz dwa zespoły z zaplecza ekstraklasy: LTS Legionovia Legionowo (obecnie 7 miejsce) i KSZO Ostrowiec Świętokrzyski (3 miejsce). Z tego grona najlepszym okazał się być właśnie AZS UEK, co dla wielu osób było niemałą niespodzianką.

Tak właśnie wyglądał rok 2009 w ekipie z Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Rok, który z pewnością można uznać za udany. Rok, w którym zrealizowano stawiane przed sobą cele. Przede wszystkim jednak – rok, który daje mocne podstawy do tego, by odważnie patrzeć w przyszłość.

źródło: azsskawauek.pl, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2010-01-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved