Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > Krzysztof Ignaczak: Postaramy się zdobyć to trofeum

Krzysztof Ignaczak: Postaramy się zdobyć to trofeum

- Przede wszystkim wyszliśmy bardzo dobrze przygotowani taktycznie, nie mogli nas niczym zaskoczyć - mówił po meczu w Bełchatowie libero Resovii, Krzysztof Ignaczak. - Wytrzymaliśmy presję i wagę tego spotkania i to cieszy.

Krzysztof Ignaczak był wyróżniającym się zawodnikiem Resovii w rewanżowym meczu ćwierćfinału Pucharu Polski ze Skrą. – W pierwszym secie prowadziliśmy i gdzieś tam mimo wszystko pogubiliśmy się w tych wielkich emocjach. Bardzo emocjonalnie podeszliśmy do tego spotkania. Wiedzieliśmy, że wygrywając u nas 3:0 stworzyliśmy sobie wielką szansę. Wiedzieliśmy też, że tu będzie bardzo ciężko, bo Skra jest klasowym zespołem i u siebie gra o wiele lepiej. I w pierwszej partii udowodnili nam, że nawet przy naszej ogromnej przewadze potrafili wyjść z opresji – mówił tuz po meczu libero rzeszowskiej drużyny. – Cieszy niezmiernie to, że nie załamaliśmy się. Graliśmy dalej bo wiedzieliśmy, że nawet małe punkty mogą zadecydować o awansie w przypadku naszej porażki. Wytrzymaliśmy presję i wagę tego spotkania i to cieszy. Wygraliśmy drugiego seta i wtedy zeszło z nas to ciśnienie, co zresztą było widać. Nie graliśmy tak jak w pierwszych dwóch setach. Chylę czoła przed Skrą, że grali do końca i wygrali dziś zasłużenie – stwierdził Ignaczak.

Po przegraniu pierwszego seta, w którym siatkarze gości mieli juz w końcówce pięć punktów przewagi, w sercach rzeszowian mogło wkraść się zwątpienie. Podopieczni Ljubo Travicy jednak grali równie dobrze jak w pierwszej partii, co przyniosło efekt w postaci awansu do półfinału. – Przede wszystkim wyszliśmy bardzo dobrze przygotowani taktycznie, nie mogli nas niczym zaskoczyć. Skra jest zespołem budowanym od wielu lat, jest uważana za potentata i była głównym faworytem do zdobycia tego trofeum. Cieszy to, że u nas buduje się tez mocny zespół złożony z ludzi z charakterem, którzy nawiązują walkę nawet z takim zespołem, jakim jest Skra. Dziś bełchatowianie okazali się w końcowym wyniku lepsi, nas jednak premiuje wynik z racji wygranego seta. Takie są reguły Pucharu Polski i postaramy się zdobyć to trofeum – zapowiada Krzysztof Ignaczak.

Oba zespoły spotkają się ponownie za dwa tygodnie w Rzeszowie. Stawką tym razem będą ligowe punkty. – Każdy mecz jest inny, każdy się gra trochę inaczej. Raz przy własnej publiczności pokonaliśmy już Skrę, mam nadzieję, że pokusimy się o kolejną wygraną w walce o ligowe punkty – zapowiada Ignaczak. – Musimy zdobywać punkty i piąć się w tabeli, żeby jak najlepiej ustawić się przed play-off. Dzisiaj graliśmy bardzo dobrze i w pełnym składzie mogliśmy się pokusić o zwycięstwo.

źródło: inf. własna, Polsat Sport