Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > Daniel Pliński: Resovia zasłużyła na awans

Daniel Pliński: Resovia zasłużyła na awans

- Jeszcze raz gratuluję Resovii, która zasłużyła na awans do półfinału Pucharu Polski. Nie będziemy zrzucać winy na sędziów, to my przegraliśmy - powiedział po meczu z Resovią środkowy mistrzów Polski, Daniel Pliński.

Wiele kontrowersji wzbudzały decyzje sędziów w drugim secie półfinałowego spotkania Pucharu Polski pomiędzy Skra a Resovią. Emocje sięgnęły zenitu w drugim secie, w którym zawodnicy gospodarzy wyraźnie nie mogli pogodzić się z decyzjami arbitrów. – My popełniamy błędy, sędziowie tez popełniają błędy – stwierdził po meczu Daniel Pliński.Przede wszystkim chciałbym jednak zaznaczyć, że Resovia zasłużyła dziś na awans. Grali kapitalnie w pierwszym secie i powinni go wygrać, udało nam się jednak wybronić. W drugim secie… w sumie jeden błąd sędziów, mieli prawo nie zauważyć boku. Sędzia po meczu mówił, ze nie zauważył, czasami jednak warto spojrzeć na reakcję zawodników. U nas wielka radość, a Resovia spuściła głowę i wiadomo było, że punkt powinien być dla nas. Być może była to decydująca piłka w drugim secie, jednak w całym dwumeczu to Resovia była zdecydowanie od nas lepsza – zaznaczył środkowy bełchatowian.

Daniel Pliński przyznał, że sprawa na sprawie awansu zaciążył pierwszy, przegrany mecz w Rzeszowie. – W Rzeszowie Resovia wygrała 3:0, zagrała dobre spotkanie i dlatego jest w tym miejscu, w którym jest. Nam jest bardzo przykro i czujemy wielką pustkę z powodu utraty Pucharu Polski. Trzeba się brać do roboty i walczyć dalej. Została Liga Mistrzów i mistrzostwa Polski. To tylko sport, chociaż dla nas aż sport. Cały Sylwester i cały Nowy Rok poświęciliśmy temu spotkaniu. Nie udało się – z żalem przyznał środkowy reprezentacji Polski i Skry.

Przed Skra w nadchodzącym tygodniu bardzo ważne spotkanie w Lidze Mistrzów z belgijskim Knack Roeselare. – Na pewno nasza gra jest coraz lepsza i na wczorajszym treningu wyglądało to rewelacyjnie. Niestety dziś nerwy nas trochę zjadły i ten pierwszy set był taki dosyć nerwowy. Teraz musimy wygrać z Roeselare, bo to zwycięstwo jest nam bardzo potrzebne. Mamy jeszcze cztery dni do tego meczu. Mam nadzieję, że będzie dobrze i przywieziemy zwycięstwo, ale zdajemy sobie sprawę, że to bardzo groźny przeciwnik – stwierdził Daniel Pliński.

źródło: inf. własna, Polsat Sport