Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Budowlani z nowymi nadziejami w nowym roku

Budowlani z nowymi nadziejami w nowym roku

fot. archiwum

Beniaminek PlusLigi Kobiet sprawuje się nadzwyczaj dobrze. Po dziesięciu kolejkach zajmuje czwartą pozycje w tabeli, ma zagwarantowany udział w ćwierćfinale Pucharu Polski, a w Łodzi liczą na... jeszcze więcej.

Czwarte miejsce beniaminka z Łodzi nie jest zaskoczeniem. W składzie Budowlanych znalazły się doświadczone zawodniczki mające za sobą grę w ekstraklasie i reprezentacji Polski. Do Małgorzaty Niemczyk, Marty Pluty, Julii Szeluchiny i Katarzyny Jaszewskiej przed sezonem dołączyły Dominika Koczorowska, Karolina Kosek, Anna Nowakowska, Katarzyna Zaroślińska i Brazylijka Michaela Teixeira. Coraz lepiej na pozycji libero radzi sobie Katarzyna Ciesielska, a skład uzupełniają pozyskana z SMS Sosnowiec Karolina Bryda oraz Katarzyna Jóźwicka i Sylwia Jasińska. Zespół objął doświadczony trener Wiesław Popik i powoli czekano na wyniki. W trakcie sezonu zespół wzmocniła jeszcze brazylijska środkowa Vanessa Luana De Paula.

Uważam, że mamy realne szanse, aby tę wysoką pozycję utrzymać, a nawet awansować o jedno oczko wyżej – twierdzi prezes i menadżer łódzkiej drużyny, Marcin Chudzik. Kolejne spotkanie ligowe Budowlani rozegrają 18 stycznia we Wrocławiu z Gwardią. Do zdrowia wraca już Małgorzata Niemczyk, która będzie mogła wzmocnić siłę ognia łodzianek. – Na szczęście wszystkie zawodniczki są zdrowe, a więc w pełnym zestawieniu personalnym stawiły się na zajęciach, z Małgorzatą Niemczyk na czele. Dotyczy to także obu naszych Brazylijek, które święta spędziły w Łodzi – mówi cytowany przez Ekspress Ilustrowany Chudzik.

Przed meczem z Gwardią siatkarki Budowlanych planują rozegranie dwóch sparingów 8 i 9 stycznia. Przeciwnicy nie są jeszcze znani. Nie jest jeszcze znany również przeciwnik Budowlanych w ćwierćfinale Pucharu Polski. Wyłoni go mecz pomiędzy PLKS Pszczyna a Centrostalem Bydgoszcz.źródło: Express Ilustrowany, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2010-01-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved