Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > Zwycięstwo siatkarek poznańskiego Energetyka

Zwycięstwo siatkarek poznańskiego Energetyka

fot. archiwum

W dniach 29-30 grudnia 2009 odbył się w Poznaniu II Ogólnopolski Turniej Piłki Siatkowej Kobiet. Obok ekipy gospodyń - Energetyka Poznań, wystartowały też MLKS Zawisza Sulechów, MKS Sokół Mogilno i UKS ZSMS Poznań. Turniej wygrały siatkarki Energetyka Poznań.

Organizatorami zawodów byli Urząd Miejski w Poznaniu, WZPS w Poznaniu i KS Energetyk Poznań. Turniejowe mecze rozgrywano w hali Energetyka, przy ulicy Grunwaldzkiej. W szranki stanęła jedna drużyna walcząca w rozgrywkach II ligi (Zawisza Sulechów) oraz trzej III-ligowcy (Sokół Mogilno – III liga w okręgu kujawsko-pomorskim oraz UKS ZSMS Poznań i Energetyk Poznań – IIIA liga w okręgu wielkopolskim).

Zdecydowanym faworytem turniejowych zmagań wydawała się być drużyna z Sulechowa. Zawiszanki – mimo że nie mogą zaliczyć do udanych pierwszej części obecnego sezonu rozgrywek w 1. grupie II ligi – jako jedyne urwały niedawno jednego seta zdecydowanym liderkom tabeli – siatkarkom z Murowanej Gośliny.

Po pierwszym dniu zawodów dwie drużyny – Zawisza Sulechów i Energetyk Poznań – miały na swoim koncie po dwa zwycięstwa. O wygranej w całym turnieju miał więc zadecydować bezpośredni mecz pomiędzy tymi zespołami w drugim dniu. Zwycięstwo siatkarek Energetyka w tie-breaku, dało niespodziewanie właśnie im pierwsze miejsce w turnieju. Za ich plecami ulokowały się zawodniczki Zawiszy Sulechów. Trzecie miejsce przypadło w udziale drużynie Sokoła Mogilno, która w ostatnim turniejowym meczu pokonała UKS ZSMS Poznań.Końcowa tabela turnieju:

1. KS Energetyk Poznań
2. MLKS Zawisza Sulechów
3. MKS Sokół Mogilno
4. UKS ZSMS Poznań

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
rozgrywki towarzyskie

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-12-31

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved