Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > Tomasovia najlepsza w Lublinie, Partia sparowała w Gorlicach

Tomasovia najlepsza w Lublinie, Partia sparowała w Gorlicach

fot. archiwum

Tomasovia Tomaszów Lubelski triumfowała w towarzyskim turnieju rozgrywanym w Lublinie. Drugoligowiec nie dał najmniejszych szans przeciwniczkom, pewnie zwyciężając we wszystkich spotkaniach.

Turniej w Lublinie rozegrany został po dwuletniej przerwie. – Chcemy, by turniej zachował już ciągłość i by startowały u nas dobre drużyny – powiedział Krzysztof Iwańczuk, prezes WZPS.

W tym roku udało się do zaprosić cztery drużyny – AZS UMCS, TPS Lublin i AZS Uniwersytetu Warszawskiego oraz Tomasovię Tomaszów Lubelski. Zdecydowanym faworytem była występująca w II lidze Tomasovia. Zgodnie z przewidywaniami podopieczne trenera Stanisława Kaniewskiego pewnie zwyciężyły w turnieju, nie przegrywając ani jednego meczu. W finale odprawiły drużynę AZS UMCS. – Rywalki wysoko zawiesiły poprzeczkę i dobrze, bo dziewczyny musiały się bardziej postarać o wygraną. Jestem zadowolony z naszej postawy i z tego, że wreszcie była okazja, aby Magda Bojko zgrała się z koleżankami – skomentował mecz dla Dziennika Wschodniego trener Kaniewski.
W meczu o trzecie miejsce lepsze okazały się zawodniczki AZS UMCS, pokonując 3:1 drużynę AZSu Uniwersytetu Warszawskiego.

Siatkarki z Tomaszowa Lubelskiego czekają teraz zmagania w II lidze. Podopieczne trenera Kaniewskiego wciąż walczą o zajęcie bezpiecznego, szóstego miejsca, zapewniającego pozostanie w II lidze. Ich najbliższym przeciwnikiem będzie Extrans – Patria Sędziszów Małopolski, która po nie najlepszym początku sezonu, w ostatnich meczach spisuje się bardzo dobrze, pokonując wyżej notowanych rywali. Zwycięstwo Tomasovii może więc nie przyjść łatwo.
Także Extrans – Patria Sędziszów Małopolski wykorzystała przerwę świąteczna na sparingi. Podopieczne trenera Bogdana Dudka rozegrały 30 grudnia w Gorlicach dwa mecze sparingowe. Najpierw pokonały 3:1 Ekstrim Gorlice, a następnie uległy 2:3 liderowi III ligi małopolskiej, Jedynce Tarnów. Warto jednak zaznaczyć, że drużyna z Sędziszowa Małopolskiego pojechała w osłabionym składzie. W Gorlicach zabrakło czterech podstawowych zawodniczek – Moniki Bartnickiej, Małgorzaty Hajduk, Ireny Matejek i Żanety Baran.źródło: Dziennik Wschodni, Kurier Lubelski, Reporter Gazeta

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
rozgrywki towarzyskie

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-12-31

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved