Strefa Siatkówki – Mocny Serwis

Sławomir Gerymski: Gramy dalej

fot. archiwum

Siatkarze Rajbud GTPS zakończyli pierwszą rundę I ligi mężczyzn na 7. miejscu. Z wyniku zadowolony jest trener gorzowian - Cieszę się, że w tak trudnych warunkach potrafiliśmy wygrać siedem spotkań - przyznał Sławomir Gerymski.

Przed rozpoczęciem rozgrywek do gorzowskiej drużyny dołączyło kilku młodych zawodników oraz nowy rozgrywający. Siłą rzeczy najważniejszym zadaniem dla trenera Sławomira Gerymskiego było scalenie drużyny – To się nam w pełni udało, bo chłopcy są kolegami nie tylko na boisku – przyznał szkoleniowiec w rozmowie z portalem gorzów24.pl. Dzięki siedmiu wygranym w dziewięciu meczach, siatkarze GTPSu zajmują siódme miejsce po pierwszej rundzie rozgrywek I ligi mężczyzn.

W trakcie sezonu gorzowianie pokusili się o kilka niespodzianek, jak choćby wygrana w derbach województwa lubuskiego z Orłem Międzyrzecz czy urwany punkt w meczu z obecnym wiceliderem, Fartem Kielce.

Przygotowania do sezonu nie przebiegały jednak bezproblemowo. Drużyna zmuszona była do trenowania w sali I LO, ponieważ hala przy ulicy Czereśniowej jest w trakcie remontu. – Uciekło nam aż 48 treningów i to czasami odbijało się na wynikach w lidze – przyznał trener GTPS. – Cieszę się, że w tak trudnych warunkach potrafiliśmy wygrać siedem spotkań – dodał.Jak zapewnia Gerymski, jego drużyna przystąpi do rundy rewanżowej jeszcze groźniejsza – W tej rundzie pokazaliśmy, że Rajbud GTPS ma spory potencjał. W kolejnej uderzymy jeszcze z większą siłą, bo jesteśmy bogatsi o doświadczenie. Tym samym kibice I ligi mężczyzn mogą spodziewać się, że kolejna drużyna będzie walczyć o prawo gry w play-off.

Pierwszym przeciwnikiem w nowym roku podopiecznych Sławomira Gerymskiego będzie Morze Szczecin. Drużyna prowadzona przez Zdzisława Gogola walczy o utrzymanie w lidze, a dodatkowo będzie chciała się zrewanżować za porażkę, której doznała na inaugurację ligi.

źródło: gorzow24.pl, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-12-31

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved