Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Siatkarze plażowi trenowali na Teneryfie

Siatkarze plażowi trenowali na Teneryfie

fot. archiwum

Pod koniec grudnia 2009 roku kadra narodowa juniorów i juniorów młodszych w siatkówce plażowej przebywała na zgrupowaniu szkoleniowym w Costa Adeje w południowej części Teneryfy. W treningach brały udział aż cztery polskie pary.

Wzięły w nim udział cztery polskie pary: Bartosz Łosiak/Piotr Kantor, Maciej Biernat/Wojciech Sowiak, Paweł Pełka/Bartosz Lewicki oraz Przemysław Bulak/Alex Andryszewski.

– Na Teneryfie korzystaliśmy z bazy treningowej Tenerife Top Trenning, gdzie trenują najlepsze hiszpańskie pary. Był to bardzo komfortowy ośrodek, w którym panowały świetne warunki – mówi Andrzej Piotrowski, trener polskiej kadry narodowej juniorów i juniorów młodszych w siatkówce plażowej.

W czasie tego zgrupowania, reprezentanci Polski, na zaproszenie trenera hiszpańskich juniorów – Jose Marii Sancheza , wzięli udział w turnieju towarzyskim w Arona Beach Volley Sport-Center, gdzie rywalizowali z czterema parami hiszpańskimi.Jak podkreśla Andrzej Piotrowski, najbardziej znanym zawodnikiem turnieju był Inocencio Lario Carrillo, wielokrotny uczestnik rozgrywek z cyklu SWATCH FIVB WORLD TOUR, który w parze z Alexem Ortizem Vargasem tworzył zdecydowanie najmocniejszy team tych zawodów. W turnieju wzięli udział także reprezentanci Hiszpanii w kategorii wiekowej U-19, U-21, zawodnicy z Katalonii (U-21) oraz trzy nasze zespoły: Łosiak/Kantor, Biernat/Sowiak, Pełka/Lewicki.

– Najlepiej z polskich par zaprezentował się duet Kantor/Łosiak, który w meczu otwarcia był bliski sprawienia sensacji, jednak ostatecznie, po bardzo zaciętym meczu przegrał z parą Lario/Ortiz, 1:2. Trzeba jednak zaznaczyć, że Polacy prowadzili 1:0 w setach i 16:13 w drugim – relacjonuje Andrzej Piotrowski. – Te dwa zespoły spotkały się dwa dni później w finale turnieju, powtarzając wynik 1:2 i znów pokazując bardzo wysoki poziom. W drodze do finału para Kantor/Łosiak pokonała Hiszpanów z kategorii wiekowej U-19, swoich rodaków Bartosza Lewickiego i Pawła Pełkę oraz Hiszpanów z U-21.

Czwarte miejsce w turnieju zajął duet Biernat/Sowiak, który minimalnie uległ reprezentantom Hiszpanii (U-21) 1:2. Z kolei para Lewicki/Pełka, mimo coraz lepszej gry w trakcie zawodów, zajęła siódme miejsce.

Sam turniej jak i całe zgrupowanie odbywały się w najlepszych warunkach klimatycznych, jakie panują o tej porze roku w Europie. Warunki zarówno w ośrodku, jak i w hotelu były komfortowe. Wszystkie założenia treningowe zostały zrealizowane, a możliwość konfrontacji z parami hiszpańskimi urozmaiciła sam pobyt na Teneryfie i sprawiła, że zawodnicy nabrali większego doświadczenia i obycia – konkluduje trener polskiej kadry narodowej juniorów i juniorów młodszych.

 

źródło: inf. prasowa, PZPS

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-12-31

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved