Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > Udany rok częstochowskiego Delic-Polu

Udany rok częstochowskiego Delic-Polu

fot. archiwum

Zawodnicy występujący w reprezentacjach młodzieżowych, sukcesy w województwie i ogólnopolskich rozgrywkach - to bilans roku 2009 w wykonaniu siatkarzy Delic-Polu Norwid Częstochowa - To był kolejny udany rok - cieszy się prezes klubu.

Krzysztof Wachowiak, bo o nim mowa, tak dla częstochowskiego oddziału Gazety Wyborczej podsumowuje dokonania młodych siatkarzy – Na Śląsku zdobyliśmy cztery medale i nasze drużyny we wszystkich trzech kategoriach młodzieżowych awansowały do rozgrywek ogólnopolskich. Zdobyliśmy srebro w mistrzostwach Polski juniorów. Liczyliśmy na lepszy wynik naszych kadetów, bo finał mistrzostw Polski rozgrywany był u nas, w Częstochowie. Ostatecznie zajęliśmy szóstą pozycję. Sezon bez medalu zakończyli młodzicy, ale również rywalizowali w rozgrywkach ogólnopolskich i odpadli dopiero w turnieju półfinałowym. Trzeba jednak podkreślić naszą dominację na Śląsku. Najpierw musieliśmy wygrywać z bardzo silną konkurencją u nas w województwie, by awansować do rozgrywek krajowych. A na Śląsku wywalczyliśmy mistrzostwa we wszystkich trzech męskich kategoriach. Również nasza druga drużyna kadetów stanęła na podium i zdobyła brąz.

W klubie trenowało wielu siatkarzy, którzy dziś występują na arenach PlusLigi. Nie dziwią więc pytania o kolejnych, zdolnych zawodników, którzy mogliby trafić do czołowych zespołów najwyższej klasy rozgrywkowej. Znanymi zawodnikami klubu byli m.in Paweł Woicki, czy Bartosz Janeczek. Jak twierdzi Krzysztof Wachowiak, szansę na występy w powszechnie znanych zespołach ma wychowanek klubu Piotr Hain oraz kilku młodych, perspektywicznych zawodników – Już od pierwszej klasy gimnazjum zaczęliśmy go kształtować siatkarsko. Dlatego można powiedzieć, że jest naszym wychowankiem. Teraz jest w klasie maturalnej SMS-u PZPS w Spale i jest szansa, że niedługo zobaczymy go już w PlusLidze. Również w drużynie naszych kadetów mamy kilku bardzo zdolnych chłopców, o których może być już głośno w niedalekiej przyszłości. To efekt pracy w DOSS-ach, gdzie młodzi chłopcy uczą się siatkówki, a później przechodzą do naszych ligowych zespołów. Nie będę wymieniał nazwisk, ale być może niedługo doczekamy częstochowianina wśród najlepszych polskich seniorów.

*Rozmawiał Artur Kucharski (Gazeta Wyborcza Częstochowa)źródło: Gazeta Wyborcza, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
rozgrywki młodzieżowe

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-12-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved