Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Siergiej Tietiuchin: Nie będziemy się golili

Siergiej Tietiuchin: Nie będziemy się golili

fot. archiwum

- Zenit powinien wygrywać wszystkie turnieje, w których uczestniczy - stwierdził po wygranym meczu finałowym Pucharu Rosji Siergiej Tietiuchin. Przyjmujący Zenitu Kazań został wybrany MVP rozgrywanego w Kaliningradzie turnieju finałowego.

Zgodzisz się ze stwierdzeniem że finał Pucharu Rosji pomiędzy Lokomotivem a Zenitem był okrasą sezonu 2009/2010?

Siergiej Tietiuchin: O to najlepiej zapytać kibiców, ale chyba tak właśnie było. poziom gry był bardzo wysoki, scenariusz meczu – to już chyba tradycja finałowych meczów – bardzo fascynujący. Od kiedy zwycięstwo w Pucharze Rosji daje miejsce w Lidze Mistrzów, ciężko jest wytypować zwycięzcę.

W niedzielę chyba każdy z graczy Zenitu zasługiwał na tytuł MVP meczu…Oczywiście. Nie sadzę, żeby mój wkład w zwycięstwo był decydujący. Wszyscy walczyliśmy i dlatego też wygraliśmy. Nikt nie oszczędzał sił, nie zwątpiliśmy również wtedy, gdy w czwartym secie Lokomotiv miał kilka meczboli. To wszystko odnosi się tez do półfinałowego meczu z Iskrą. Też przegrywaliśmy 1:2 i dogoniliśmy przeciwnika, który przecież grał bardzo dobrze.

Czemu ta waleczność, którą pokazał Zenit, nie przekłada się na postawę reprezentacji Rosji?

Nie znam odpowiedzi na to pytanie. Mogę tylko powiedzieć, że Zenit jest silny dzięki kolektywowi, jaki tworzymy. Jesteśmy drużyną, w szatni panuje wspaniała atmosfera, a kontakty na linii trener-drużyna są idealne.

Może to dlatego, że w drużynie są oprócz Rosjan także Amerykanie?

Możliwe. Rola Lloya Balla w sukcesach Zenitu jest nie do przecenienia. To nie tylko świetny rozgrywający. To nasz kapitan, motor drużyny. Nieprzypadkowo w piątym secie finału prowadziliśmy 8:0 – właśnie dzięki wystawom Balla.

Ty, Ball i Stanley wyróżnialiście się w turnieju finałowym brodami. Zgolicie je przed Nowym Rokiem?

W środę 30 grudnia gramy jeszcze w Superlidze z Jarosławiem – potem zobaczymy. Może nie będziemy się golili, żeby nie przerywać zwycięskiej serii. Broda nie przeszkadza w grze.

Gdybyście przegrali z Lokomotivem, byłoby bardzo nerwowo w klubie?

W tym roku przegraliśmy już Superpuchar, zajęliśmy trzecie miejsce w Klubowych Mistrzostwach Świata w Doha. Kolejna porażka mogłaby być przyczyną sporego dyskomfortu. Zenit powinien wygrywać wszystkie turnieje, w których uczestniczy.

Planujesz zagrać w Sbornej w nadchodzących mistrzostwach świata?

Jeszcze nie podjąłem decyzji. Są pewne przeszkody i problemy, muszę się poważnie zastanowić. Do końca sezonu na pewno wszystko będzie jasne.

źródło: inf. własna, sport-express.ru

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-12-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved