Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > Radomianki bez zwycięstwa

Radomianki bez zwycięstwa

Siatkarki radomskiego AZS-u nie zaprezentowały się dobrze na turnieju o Puchar Rektora Politechniki Radomskiej. W trzech spotkaniach nie zdobyły nawet seta. Dzisiaj przegrały z drużyną będącą bardziej w ich zasięgu, czyli AZS-em UE Skawa Kraków.

Jednak wróćmy do wczorajszego drugiego spotkania. Wszystko zaczęło się od niedokładnego przyjęcia. Radomianki grały zbyt nerwowo. Popełniały wiele prostych błędów, brakowało skuteczności w ataku. Legionovia w pierwszej partii nie zagrała rewelacyjnie – wielokrotnie trener Robert Kupisz próbował "obudzić" swoje zawodniczki. Wystarczyło to jednak na znacznie słabiej dysponowane akademiczki.

Druga partia miała w miarę wyrównany przebieg. Znów w roli atakującej zaprezentowała się Katarzyna Nadziałek. Na 15:11 asowym serwisem podwyższyła Patrycja Kucharska. Bardzo dobrze w ataku spisywała się Iwona Lachowska. Jednak przy stanie 20:20 w poczynaniach radomianek coś się "załamało". W ostatnich dwóch akcjach w pole AZS-u wpadały "bezpańskie" piłki. Ponownie AZS nie wykorzystał więc okazji na ugranie chociażby seta.

Trzecia odsłona to całkowita rezygnacja gospodyń. Momentami strata do rywalek wynosiła aż dziewięć punktów. Choć w polu dwoiła się i troiła Katarzyna Pluskota, jej wysiłki nie zdawały się na nic, ponieważ brakowało kończącego ataku. Radomianki przegrały do 13. – Szczerze, nie mam pojęcia, dlaczego tak się stało – powiedziała Iwona Lachowska.

Zdenerwowania po meczu nie krył trener Aleksander Klimczyk, który wypominał brak zaangażowania. – Jak to jest, że przeciwniczki podbijały piłki, a nam "dziwnym trafem" wpadało wszystko w boisko? – zapytał po zakończeniu pojedynku swoje podopieczne.

AZS Politechnika Radomska – Legionovia Legionowo 0:3
( 22:25, 22:25, 13:25 )

AZS: Karbowska, Walczak, Pasieczna, Jaroszek, Lachowska, Kucharska, Pluskota (libero) oraz Dobosz i Nadziałek

Legionovia: Kupisz, Trojnar, Lakic, Laskowska, Grzechnik, Pietukhowa, Jabłońska (libero) oraz Duda, Kaca, Sikora, Baran i Wachowicz

Drugoligowa Skawa Kraków nie miała praktycznie żadnych problemów z gładkim odprawieniem pierwszoligowego KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. Zawodniczki Ostrowca popełniały wiele błędów, nic im nie wychodziło. Z kolei Kraków bardzo dobrze zagrywał, zmuszając przeciwniczki do niedokładnego przyjęcia. Wygrana jest więc jak najbradziej zasłużona, choć wynik uznano za sporą sensację.

AZS UE Skawa Kraków – KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 3:0
( 25:20, 27:25, 25:17 )

AZS: Kuskowska, Hatala, Żochowska, Surma, Jagodzińska, Jaroszewicz

KSZO: Król, Mazur ,Związek, Wardzińska, Łunkiewicz, Seta, Soja (libero) oraz Wiatrowska

Dzisiejszy mecz miał bardzo podobny przebieg do poprzednich spotkań. Gospodynie znów mogły wygrać seta, ale ostatecznie druga partia padła łupem krakowianek, które wygrały do 23. W pierwszej odsłonie Politechnika przegrała do 19. W trzeciej podopieczne trenera Aleksandra Klimczyka nie podjęły praktycznie w ogóle walki, dlatego zdobyły tylko 15 punktów. Siatkarki odczuły widocznie trudy wczorajszych zajęć, jakie zaaplikował im szkoleniowiec po zakończeniu wieczornego pojedynku z Legionovią.

AZS Politechnika Radomska – AZS UE Skawa Kraków 0:3
(19:25, 23:25, 15:25)

Politechnika: Nadziałek, Walczak, Pasieczna, Jaroszek, Lachowska, Kucharska, Pluskota (libero) oraz Karbowska i Dobosz

*Autorką relacji jest Agata Kołacz (SportRadom.pl)

źródło: SportRadom.pl