Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > PP: Zamieszanie z ćwierćfinałem

PP: Zamieszanie z ćwierćfinałem

fot. archiwum

Zamieszanie w siatkarskim Pucharze Polski kobiet zostało wyjaśnione - Organika Łódź zagra ze zwycięzcą pojedynku PLKS Pszczyna - Centrostal Bydgoszcz, a nie z triumfatorem rywalizacji pomiędzy Treflem Sopot, a Gwardią Wrocław.

Zdziwienia powstałym zamieszaniem nie kryją działacze zarówno z Łodzi, jak i Wrocławia – Skoro zajęliśmy piąte miejsce, to powinniśmy zmierzyć się ze słabszą drużyną zaplecza ekstraklasy, czyli PLKS-em, a szósty Centrostal z liderem pierwszej ligi Treflem Sopot – twierdzi menażer Gwardii Wrocław, Dariusz Gintowt.

Działacze oraz zawodniczki postulują zmiany rozstawiania zespołów na znacznie bardziej czytelne. Jeszcze w poniedziałek organizator rozgrywek – PlusLiga Kobiet nie wiedział z kim zmierzą się czwarte w ligowej tabeli siatkarki Organiki Łódź. Zamieszanie wyjaśnił zajmujący się organizacją Pucharu Polski Cezary Matusiak, który powiedział, że łodzianki zagrają ze zwycięzcą walki pomiędzy zespołem z Pszczyny, a bydgoszczankami.

Nic z tego nie rozumiem. Raz słyszę, że gramy z Gwardią Wrocław, później ktoś mi mówi, że jednak z Centrostalem Bydgoszcz. Ciężko się w tym wszystkim połapać – twierdzi dla Gazety Wyborczej Wiesław Popik , trener Organiki.Menadżer Gwardii Wrocław również myślał, że drużyna z Dolnego Śląska zagra przeciwko łodziankom. Stąd też wszechobecne zdziwienie oraz chęć ustalenia jasnego systemu doboru przeciwników. Jak powiedział dla Gazety Wyborczej – Rzeczywiście, wydaje się to trochę nielogiczne, ale nie będziemy z tego robić żadnej afery czy tragedii. W przyszłym roku powinny jednak nastąpić zmiany w organizacji tych rozgrywek, aby wszystko było jasne i przejrzyste. Tym bardziej że wcześniej byliśmy informowani, że zagramy z kimś innym.

Rozgrywki 1/8 finału Pucharu Polski rozpoczną się już 9 stycznia. O przepustkę do ćwierćfinałów walczyć będą zespoły, które zajmują miejsca 5-10 w tabeli PlusLigi Kobiet oraz zwycięzcy eliminacji – Trefl Sopot i PLSK Pszczyna, na co dzień grające w I lidze.

źródło: Gazeta Wyborcza, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Puchar Polski

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-12-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved