Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > Pierwszy kontakt Piecobiogazu Murowana Goślina z ekstraklasą

Pierwszy kontakt Piecobiogazu Murowana Goślina z ekstraklasą

Tylko jednego seta udało się wygrać siatkarkom KS Piecobiogaz Murowana Goślina w kontrolnych meczach z drużynami z PlusLigi Kobiet. Liderki II ligi najpierw przegrały z PTPS Piła 1:3, a następnie uległy Gwardii Wrocław 0:3. Oba spotkania odbyły się w Pile.

Zespół Marka Mierzwińskiego w świąteczno-noworocznej przerwie postanowił sprawdzić swoje siły w konfrontacjach ze znacznie wyżej notowanymi rywalami. – Chciałem wyrwać dziewczyny z marazmu, jaki ostatnio wkradł się w ich poczynania. Po serii łatwych zwycięstw w lidze musiały się wreszcie sprawdzić z rywalami ze znacznie wyższej półki. Tym bardziej się cieszę, że zespoły z Piły i Wrocławia zgodziły się na rozegranie sparingów – tłumaczył szkoleniowiec KS.

W pierwszym wtorkowym spotkaniu jego zawodniczki zmierzyły się z PTPS i po chwilami niezłej grze przegrały 1:3. – Z wyniku, jak i z zaprezentowanego poziomu jestem zadowolony. Nie ustrzegliśmy się jednak kilku błędów. Zwłaszcza w przyjęciu oraz w polu zagrywki – dodał opiekun drużyny z Murowanej Gośliny.

Jego podopieczne chwalił również trener pilanek Wojciech Lalek.To II-ligowiec tylko z nazwy. Większość zawodniczek z tej drużyny doskonale znam. A co do meczu, to traktuję go jako typowy sparing i nie przywiązuję zbyt dużej wagi do wyniku – stwierdził szkoleniowiec PTPS.

Kilka godzin później, KS Piecobiogaz zmierzył się z Gwardią Wrocław i ponownie przegrał – tym razem 0:3. Wynik spotkania nie w pełni odzwierciedla jednak wydarzenia na parkiecie, bo chwilami mecz był bardzo wyrównany. – Graliśmy falami. Raz bardzo dobrze, a potem źle. Za chwilę rewelacyjnie, a następnie katastrofalnie – ocenił Mierzwiński.

Więcej w serwisie:

PTPS Piła – KS Piecobiogaz Murowana Goślina 3:1
(25:20, 22:25, 25:16, 25:21)

PTPS: Kasprów, Kosmatka, Kucharska, Tokarska, Konieczna, Kaczorowska, Maj (libero) oraz Matyjaszek, Wojtowicz, Krawulska.
KS Piecobiogaz: Archangielskaja, Chojnacka, Przerwa, Dutkiewicz, Strządała, Wyrwa, Narożna (libero) oraz Szutenberg.

Gwardia Wrocław – KS Piecobiogaz Murowana Goślina 3:0
(25:21, 25:18, 25:20)

Gwardia: Wołosz, Mroczkowska, Sobolska, Efimienko, Czerwińska, Czypiruk, Krzos (libero) oraz Owczynnikowa, Szafraniec i Jagiełło
KS Piecobiogaz: Archangielskaja, Chojnacka, Przerwa, Dutkiewicz, Strządała, Wyrwa, Narożna (libero) oraz Rufael, Szutenberg i Gorwa

źródło: wielkopolskisport.pl