Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Mikko Oivanen: Porażki nie wynikały tylko z naszych słabości

Mikko Oivanen: Porażki nie wynikały tylko z naszych słabości

fot. archiwum

Zawodnicy z Resovii Rzeszów nie są zadowoleni z pozycji, którą zajmują po pierwszej rundzie fazy zasadniczej - Szóste miejsce nikogo z nas nie satysfakcjonuje. Mieliśmy dobry początek sezonu - twierdził Mikko Oivanen w wywiadzie dla plusliga.pl.

Pomimo tego, że w rozgrywkach PlusLigi rzeszowianie odnieśli kilka porażek, występy na europejskich arenach to pasmo sukcesów – Na pewno europejskie puchary wyzwalają w nas dodatkowe emocje, bo to zawsze coś wyjątkowego zmierzyć się z drużyną z innego kraju, z którą nie rywalizuje się na co dzień w rodzimej lidze. Może faktycznie motywacja w LM jest przez to jeszcze większa, ale nie zgodziłbym się z opinią, że traktujemy te rozgrywki bardziej poważnie niż PlusLigę – powiedział Mikko Oivanen.

Resovia przegrała z ZAKSĄ, Skrą, Delektą i AZS-em Czestochowa. Atakujący z Podkarpacia tak podsumowuje owe mecze – Porażki, które ponieśliśmy w PlusLidze wynikały też z dobrej gry naszych rywali, a nie tylko z naszej słabości. Można powiedzieć, że bardzo źle zagraliśmy w Kędzierzynie – Koźlu i u siebie z Delectą, z tym, że ZAKSA rozegrała z nami naprawdę świetne spotkanie. W pozostałych meczach, nawet tych przegranych, walczyliśmy do samego końca. Możemy jeszcze żałować straconego punktu w spotkaniu w Olsztynie, bo taka wpadka jak te pierwsze dwa sety nie powinna nam się przytrafić.

Do udanych podopieczni Lubomira Travicy zaliczyć mogą również swój udział w rozgrywkach Pucharu Polski, w których po pokonaniu 3:0 Skry Bełchatów znajdują się o krok od awansu do następnej rundy rywalizacji – Nie ma co z tego powodu wpadać w jakiś ogromny hurraoptymizm, przecież jeszcze nie awansowaliśmy. Przed nami rewanżowy mecz i trzeba tam zagrać dobrze pokazać, że to ostatnie zwycięstwo nie było przypadkiem. W ostatnich meczach pokazujemy skuteczną siatkówkę i gramy coraz lepiej. Liczę, że w Bełchatowie pokażemy się z dobrej strony – mówi siatkarz.*Wywiad z Mikko Oivanenem w serwisie plusliga.pl

źródło: inf. własna, plusliga.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-12-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved