Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Koniec AZS-u Zielona Góra?

Koniec AZS-u Zielona Góra?

fot. archiwum

Jak podaje Gazeta Lubuska sytuacja finansowa AZS-u UZ-u Zielona Góra nie jest najlepsza, brakuje pieniędzy nawet na buty. Zespoły, siatkarzy i piłkarzy ręcznych, mogą zostać rozwiązane. Przed sezonem odszedł strategiczny sponsor, firma Stelmet.

Nie ma co ukrywać, że są problemy. Każdy scenariusz jest możliwy i to wszystko gdzieś tam siedzi w naszych głowach, ale my jesteśmy sportowcami i od nas wymaga się dobrej gry. Będziemy dalej walczyć i robić swoje. Miejmy nadzieję, że wszystko się ułoży – powiedział Gazecie Lubuskiej trener zielonogórskich siatkarzy, Tomasz Paluch. A siatkarz AZS-u, Piotr Borkowski, dodaje: – Staramy się o tym nie myśleć i gramy jak najlepiej, ale na przykład w sierpniu mieliśmy kupić sobie obuwie i dostać zwrot pieniędzy, ale do dziś ich nie otrzymaliśmy .

Na razie nie ma konkretów, ale na dniach jest planowane zebranie, na których zapadną decyzje jak uratować klub. Jak mówi prezes AZS-u UZ-u Zdzisław Wołk, na razie pomoc finansową oferuje jedynie Uniwersytet Zielonogórski, jednak jest to zbyt mało, by utrzymać obie sekcje. Pozostali tłumaczą się kryzysem. Prezes ma nadzieję, że miasto się dołoży.

Dziennikarze Gazety Lubuskiej dowiedzieli się, choć nie są to oficjalnie potwierdzone informacje, że szczypiorniści dostali wolną rękę w poszukiwaniu nowych miejsc pracy i niebawem, jeśli nic się nie zmieni, podobnej deklaracji mogą spodziewać się siatkarze.Dodajmy, że AZS UZ Zielona Góra jest wiceliderem gr. 1 II ligi mężczyzn. Do Grześków Kalisz traci tylko dwa oczka i ma jeden mecz mniej rozegrany.

*Wypowiedzi zebrał Przemysław Piotrowski (Gazeta Lubuska)

źródło: Gazeta Lubuska, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-12-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved