Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Dominik Witczak: Musimy być odpowiednio skoncentrowani

Dominik Witczak: Musimy być odpowiednio skoncentrowani

fot. archiwum

Przed siatkarzami ZAKSY Kędzierzyn-Koźle pracowity styczeń, w którym czekają ich występy pucharowe - Mamy świadomość, że dobrze i ciężko pracowaliśmy na treningach, m.in. właśnie po to, by wytrzymywać takie serie - twierdzi atakujący Dominik Witczak.

Podopieczni Krzysztofa Stelmacha oprócz zmagań w PlusLidze będę mierzyć się z przeciwnikami w Pucharze Polski i w europejskich pucharach. Szczególnie te drugie rozgrywki niosą za sobą bagaż w postaci dodatkowych, dalekich podróży – Tych spotkań faktycznie jest sporo i wszystkie są tak samo ważne. Czeka nas rytm: mecz – trening – mecz, ale na pewno żadnego rywala nie zlekceważymy i do wszystkich gier podejdziemy z wolą zwycięstwa. Musimy być odpowiednio skoncentrowani, a wtedy będzie dobrze – twierdzi atakujący ZAKSY, Dominik Witczak.

Zawodnik, który na co dzień jest zastępcą Jakuba Jarosza nieco rzadziej pojawia się na parkiecie. Przy tak dużym obciążeniu jego pomoc może być wykorzystywana w znacznie większym wymiarze czasowym. Jak twierdzi,  – Wygląda to tak, że gdy ten skład, który występuje na parkiecie, spisuje się dobrze, to wtedy trener za dużo rotacji nie robi. Gdy potrzebny jest jakiś wstrząs, to naszą zmienników rolą jest wejść i pomóc temu, kto ma akurat słabszy dzień. Pracujemy jednak wszyscy wspólnie dla dobra zespołu.

Po przerwie świątecznej, zawodnicy z Kędzierzyna-Koźla wracają do treningów, bowiem maraton meczowy rozpoczyna się dla nich już 3 stycznia, kiedy to w Pucharze Polski zmierzą się z MKS-em Będzin. Kilka dni później podopieczni Krzysztofa Stelmacha wystąpią natomiast w Belgradzie w pucharze CEV, gdzie ich rywalem będzie miejscowa Cervena Zvezda.*Z zawodnikiem rozmawiał Łukasz Baliński.
*Cały wywiad w opolskim wydaniu Gazety Wyborczej.

źródło: Gazeta Wyborcza, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-12-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved