Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Do Kamiennej Góry przyjadą nysanie i Czesi

Do Kamiennej Góry przyjadą nysanie i Czesi

fot. archiwum

W sobotę i niedzielę w  Kamiennej Górze odbędzie się międzynarodowy turniej siatkarski, w którym oprócz gospodarzy, zespołu Sudetów, zagra AZS Nysa i 4. drużyna czeskiej ekstraklasy VK Karbo Benátky nad Jizerou z Karelem Kvasničką w składzie.

Turniej rozegrany zostanie w hali ZSZiO przy ul. Traugutta w Kamiennej Górze. Wstęp na wszystkie mecze będzie bezpłatny. Oprócz gospodarzy zagrają drużyny AZS Nysa (I liga) oraz VK Karbo Benátky nad Jizerou (czeska ekstraliga).

W sobotę (2 stycznia) rozegrany zostanie jeden mecz. O 17.00 rozpocznie się spotkanie MKS "Sudety- Meblomarket" – VK Karbo Benátky nad Jizerou. W niedzielę o 11.00 rozpocznie się spotkanie pomiędzy VK Karbo Benátky nad Jizerou a AZS Nysa. W sobotnim i niedzielnym przedpołudniowym spotkaniu rozegrane zostaną po trzy sety, niezależnie od wyniku. W niedzielę o 17.00 rozpocznie się spotkanie MKS "Sudety- Meblomarket" – AZS Nysa. Ten mecz toczyć się będzie do trzech wygranych setów.

Program turnieju:
2.01. (sobota) godz.17.00
Sudety – Karbo Benatky3.01. (niedziela) godz.11.00
Karbo Benatky – AZS Nysa

3.01. (niedziela) godz.17.oo
AZS Nysa – Sudety

VK Karbo Benatky to przedstawiciel czeskiej ekstraklasy, w minionym sezonie uplasował się na 9 pozycji pokonując w barażach o utrzymanie SKV Ústí nad Labą oraz TJ ČZU Praha. Obecnie zajmują 4 miejsce w tabeli czeskiej ekstraklasy. Największą gwiazda zespołu jest już 38-letni Pavel Reźnicek. Znany jest on polskim kibicom z występów w Stali Nysa (2000/2001) czy Gwardii Wrocław (2001-2003). Oprócz tego, na pozycji przyjmującego wspierać go będzie między innymi Karel Kvasnička (w latach 2006-2008 gracz Resovii Rzeszów, sezon 2008/2009 J.W. Construction AZS Politechnika Warszawska), a na skrzydłach Eduard Mebelka (mający za sobą grę w lidze estońskiej i szwajcarskiej) oraz David Steffan (grający w sezonie 2007/2008 w niemieckiej Bundeslidze w zespole TSV Unterhaching). Zespołem z ławki trenerskiej kieruje 49-letni Miroslav Malan mający spory bagaż doświadczeń w czeskiej ekstraklasie (ČZU Praha, VK Karbo Benatky).

AZS PWSZ Nysa jest drużyną od lat występującą w I-szej lidze. W obecnym sezonie zajmują 10 miejsce w tabeli. W tym sezonie jednym z zawodników który zasilił skład Nysy, a w poprzednim sezonie występował w drużynie MKS Sudety jest Bartłomiej Piekarczyk. Natomiast na ławce trenerskiej zobaczymy znanego kamiennogórskim kibicom trenera prowadzącego w poprzednich latach kamiennogórski zespół – Darka Ratajczaka, który w listopadzie zastąpił wraz z Andrzejem Kaczmarkiem na tym stanowisku Romana Palacza.

źródło: powiatowa.info

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved