Strona Główna > Aktualności > turnieje światowe > Roeselare zwycięzcą Flanders Volley Gala 2009

Roeselare zwycięzcą Flanders Volley Gala 2009

29. edycja Falnders Volley Gala dobiegła końca. Ostatniego dnia turnieju kibice zgromadzeni w hali De Witte Molen w Sint-Niklaas obejrzeli trzy kapitalne pojedynki. Najlepsi okazali się rywale Skry Bełchatów w Lidze Mistrzów - Knack Randstad Roeselare.

Finałowy dzień turnieju Flanders Volley Gala rozpoczął się o godzinie 15:00. Jako pierwsze rywalizowały ze sobą ekipy walczące o 5. miejsce w świąteczno-noworocznych zmaganiach. Galatasaray SK zmierzył się z VC Radnicki Kragujevac o przedostatnie miejsce. Pierwsza partia była istnym dreszczowcem. Obie ekipy prowadziły wyrównaną walkę, nie można było jednoznacznie określić która z ekip faktycznie jest siatkarsko lepsza. Set zakończył się walką na przewagi. Wynik 35:33 dla zespołu z Turcji pokazał, iż belgijska publiczność będzie miała zapewnione emocje już w pierwszym meczu tego dnia. Set numer 2 nie był już tak porywający jak premierowa partia, ale wygrana w pierwszej partii ewidentnie dodała skrzydeł zespołowi Isika Menkuera, który pewnie zmierzał po zwycięstwo. Serbowie nie umieli znaleźć sposób na swych rywali i ostatecznie ulegli 20:25. Trzeci set to ponownie zacięta walka obu zespołów. Radnicki musiał się zmobilizować, by nie przegrać meczu 3:0 i tym samym zająć ostatnie miejsce w Flanders Volley Gala. Mobilizacji i zimnej krwi starczyło graczom Slobodana Kovaca jedynie do stanu 29:29. Kolejne dwa „oczka" zdobył zespół z Turcji i ostatecznie po zwycięstwie 3:0 uplasował się na 5. pozycji.

Galatasaray SK – VC Radnicki Kragujevac 3:0

(35:33, 25:20, 31:29)

Walka o najniższy stopień podium rozegrała się między Precurą Antwerpia i HotVolleys Wiedeń. Austriacy po trzech porażkach i jednym zwycięstwie liczyli na poprawienie swoich statystyk, a zespół z Belgii chciał się dobrze pokazać przed swoją publicznością. Całe spotkanie było bardzo wyrównane, co widać po wynikach poszczególnych setów. Pierwszą odsłonę wygrali siatkarze z Antwerpii 25:22. Podopieczni Wiktora Sidelnikowa ponownie stanęli w obliczu porażki. Jednakże trener wiedeńczyków dobrze ich zmobilizował i zmotywował, ponieważ druga partia padła ich łupem 25:23. Mecz zaczynał się od nowa. Trzeci set to po raz kolejny bardzo wyrównana walka, którą ostatecznie wygrali siatkarze HotVolleys 25:22. Zespół prowadzony przez Erica Van Drom musiał wygrać w czwartej odsłonie, by zachować szansę na brąz. Zawodnicy Precury nie poradzili sobie z ciążącą na nich presją i ulegli w ostatnim secie 25:20, a w całym meczu 1:3. Wiedeńczycy mogli być z siebie bardzo zadowoleni, ponieważ udało im się zrewanżować za porażkę w fazie grupowej turnieju, a do tego zająć wysokie trzecie miejsce w klasyfikacji końcowej turnieju.

Precura Antwerpia – HotVolleys Wiedeń 1:3

(25:22, 23:25, 22:25, 20:25)

O 20:30 nadszedł czas na finał. Francuski zespół AS Cannes mierzył się w walce o złoto z belgijskim Knack Randstad Roeselare. Grupowi rywale PGE Skry Bełchatów w Champions League notowali bardzo dobre występy w Flanders Volley Gala i nie ukrywali, iż chcą sięgnąć po swe czwarte zwycięstwo w tych rozgrywkach. Pierwszy set nie przybliżył ich do tego trofeum, ponieważ Francuzi zwyciężyli 25:22. Druga partia to zmiana gry obu zespołów o 180 stopni, tym razem to Knack Randstad był wyraźnie górą – 25:19. Trzecia partia była zacięta i wyrównana od początku do samego końca. Ostatecznie z ciężkiego pojedynku zwycięzko wyszli Belgowie, którzy wygrali 25:23 i prowadzili już 2:1 w setach. Czwarta odsłona była jeszcze bardziej mordercza niż set poprzedni. Walczące o pozostanie w meczu AS Cannes wygrało 28:26 i kibice w De Witte Molen na rozstrzygnięcie meczu musieli poczekać do tie-breaka. Piąta partia również dostarczyła wiele emocji fanom siatkówki w Sint-Niklaas. Ostatecznie z tarczą z tego pojedynku wyszli siatkarze Roeselare, którzy wygrali 15:12 i 3:2 w całym spotkaniu.

AS Cannes – Knack Randstad Roeselare 2:3

(25:22, 19:25, 23:25, 28:26, 12:15)