Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Poświąteczny Turniej Męski

Poświąteczny Turniej Męski

27.12.2009r. na boiskach BAQ BeachClub rozegrany został poświąteczny Turniej Męski w siatkówce plażowej. Wzięło w nim udział 17 par z całej Polski między innymi z Wrocławia, Nysy, Gliwic, Mikołowa, Zawiercia, Lubiąża, Krakowa oraz Kołobrzegu.

Liczba par biorących udział w turnieju była ograniczona, a system rozgrywek tak skonstruowany, by wszystkie pary grały do samego końca.

Do czterech rozstawionych par Blot/Raubo, Bernyś/Parcej, Matyja/Urbanik oraz Baniak/Wyszyńki rozlosowane zostały pozostałe drużyny. W grupie A po wyrównanej walce do ćwierćfinałów awansowały pary Szyszka/Janczyk oraz Telega/Andrzejczak eliminując rozstawionych Blot/Raubo z walki o medale. Grupa B okazała się szczęśliwa dla pary Parcej/Bernyś którzy gładko wygrali dwa pierwsze mecze, a w trzecim 21:19 pokonali parę Ciupa/Łakomy, którzy awansowali z drugiego miejsca. Bardzo wyrównana walka toczyła się w grupach C i D gdzie o kolejności miejsc decydowały małe punkty. Najwięcej małych „oczek" uzyskali Borkowski/Potempa z Mikołowa oraz Matyja/Urbanik z Lubiąża w grupie C i Szewczyk/Bagiński oraz Baniak/Wyszyński w grupie D.

Zawodnikom, którzy zajęli w swoich grupach miejsca 3 i 4 pozostała walka o „mały finał" czyli dziewiąte miejsce oraz punkty w ogólnej klasyfikacji. Największe emocje towarzyszyły rzecz jasna meczom półfinałowym oraz finałowym. W półfinałach los skojarzył pary Szyszka/Janczyk oraz Szewczyk/Bagiński. Po emocjonującej walce, ze zwycięstwa cieszyła się para Szewczyk/Bagiński. Drugi niezwykle wyrównany półfinał rozegrały pary Bernyś/Parcej (Pyskowice/Wrocław) i Borkowski/Potempa (Mikołów/Dębieńsko). Skuteczne bloki Parceja oraz efektowne obrony Bernysia, nie starczyły jednak by pokonać parę Borkowski/Potempa, którzy wygrali tie-breaka i awansowali do finału. W finale trudy turnieju pojawiły się na twarzach pary z Mikołowa, która pozbawiona sił nie zdołała przeciwstawić się najrówniej grającym w całym turnieju Marcinowi Szewczykowi oraz Arturowi Bagińskiemu. Trzecie miejsce wywalczyła para Bernyś/Parcej Najwyższe miejsce z lokalnych par zajęli Kwasowski/Barciak oraz Blot/Raubo odpowiednio 10 i 11. Turniej rozegrany został w sympatycznej i przyjacielskiej atmosferze, a grę umilała zawodnikom klubowa muzyka.

Już w styczniu 2010 przewidziane są kolejne turnieje męskie, żeńskie, mikstów oraz oldbojów.

źródło: baqclub.pl