Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > Porażka radomianek na inaugurację turnieju

Porażka radomianek na inaugurację turnieju

Przedpołudniowe mecze nie przyniosły niespodzianek. Zarówno AZS Politechnika Radomska, jak i AZS UE Skawa Kraków przegrały swoje spotkania z pierwszoligowymi drużynami. Gospodynie musiały uznać wyższość KSZO Ostrowiec Świętokrzyski.

Radomianki w pierwszej partii w miarę dorównywały rywalkom, bowiem set zakończył się wygraną zespołu z Ostrowca 23:25. W drugim secie gospodynie mogły nawet rozstrzygnąć tę część spotkania na swoją korzyść, ponieważ prowadziły 13:7. Jednak proste błędy spowodowały, że zrobiło się 20:20 i 21:23. Podopieczne trenera Romana Murdzy nie zmarnowały tego "prezentu" i wygrały, również do 23. Podłamane końcówką zawodniczki AZS-u dość łatwo przegrały w trzeciej odsłonie- zdobyły tylko 18 "oczek".

Politechnika zaprezentowała się w mocno przemeblowanym składzie. W drugiej partii na boisku pojawiła się Katarzyna Nadziałek, ale nie na rozegraniu, a na… ataku. Z kolei na libero, oprócz Katarzyny Pluskoty, zagrały jeszcze Sandra Duma i Iwona Lachowska.

Dziewczyny odczuwają zmęczenie ligą. Iwonę Pasieczną bolą plecy, Małgorzata Cieplak jest chora. Nie mieliśmy za bardzo kim grać, stąd te manewry w ustawieniu – zdradził Aleksander Klimczyk.

AZS Politechnika Radomska – KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 0:3
(23:25, 23:25, 18:25 )

AZS: Nadziałek, Walczak, Jaroszek, Lachowska, Pasieczna, Kucharska, Pluskota (libero) oraz Dobosz, Karbowska i Duma
KSZO: Świerszcz, Mazur, Kosiorowska, Wiatrowska, Seta, Wyszomierska, Soja (libero)

W drugim spotkaniu również nie zapowiadało się na niespodziankę. Zawodniczki Legionowa już od początku miały przewagę nad krakowskim zespołem. Jednak później Skawa zaczęła grać dobrze i zdobywać coraz więcej punktów. Ich przeciwniczki tak jakby zlekceważyły zespół drugoligowy. Set zakończył się zwycięstwem AZS-u Uniwersytetu Ekonomicznego.

Dwie kolejne partie to zdecydowana dominacja Legionovii – podopieczne trenera Roberta Kupisza zwyciężyły odpowiednio do 12 i 15. Czwarty set wskazywał, że spotkanie zakończy się wraz z upływem tej partii. Jednak w połowie partii pierwszoligowa drużyna nagle "stanęła". Błędy własne przeciwniczek wykorzystały krakowianki, doprowadzając do tie-breaka.

W ostatniej odsłonie widać było zmęczenie po obu stronach siatki, wynikające z wkładania maksimum wysiłku w każdą akcję. Zmęczenie to powodowało często proste błędy. Ostatecznie pojedynek zakończył się zwycięstwem zespołu bardziej doświadczonego. Ostatni punkt asową zagrywska zdobyła Marta Laskowska.

Legionovia Legionowo – AZS UE Skawa Kraków 3:2
(19:25, 25:12, 25:15, 19:25, 15:10 )

Legionovia: Kupisz, Sikora, Pietukhowa, Lakic, Baran, Laskowska, Jabłońska (libero) oraz Trojnar, Duda i Kaca
Skawa: Żochowska, Surma, Kuskowska, Jagodzińska, Biernatek, Jaroszewicz oraz Kowalik i Sarlej

*Autorką relacji jest Agata Kołacz (SportRadom.pl)

źródło: SportRadom.pl