Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > inne > Żory: Gloria victis – gramy dla Cześka

Żory: Gloria victis – gramy dla Cześka

fot. archiwum

Celem turnieju, który zostanie rozegrany 2 stycznia 2010 roku w Żorach jest uhonorowanie wybitnego siatkarza i trenera Czesława Fojcika. Pan Czesław zmaga się w tej chwili z ciężką chorobą i wszystkie środki zebrane podczas tego turnieju zostaną przekazane na pomoc w leczeniu

Czesław Fojcik jako siatkarz reprezentował barwy GKS-u Tychy oraz AZS-u Katowice. W czasie kariery trenerskiej prowadził zespół GKS-u Jastrzębie. W późniejszym okresie poświęcił się pracy z kobietami. Był również nauczycielem wychowania fizycznego i dyrektorem Liceum w Żorach. Jego wieloletnia praca w Żorach z żeńskimi drużynami młodzieżowymi przyniosła efekt w postaci wychowania kadrowiczek Śląska i kraju. W latach siedemdziesiątych zdobywał ze swoim zespołem tytuły wicemistrzyń Polski w kategoriach juniorskich. Niestety we wrześniu był zmuszony przerwać pracę z powodu ciężkiej choroby.

Turniej, którego celem będzie pomoc dla tego zasłużonego zawodnika, trenera, nauczyciela, ale przede wszystkim człowieka, który swoje życie podporządkował swojej drugiej miłości jaką bez wątpienia jest siatkówka odbędzie się 2 stycznia 2010 roku w hali sportowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Żorach przy ul. Folwarcznej 10. Warunkiem uczestnictwa w turnieju z bardzo głęboką ideą jest zgłoszenie drużyny do 29 grudnia 2009 roku. Zgłoszenia przyjmuje Tadeusz Bonk (603 770 779 – tel). Wpisowe od każdego zgłoszonego zespołu (dowolna kwota, ale nie mniej niż 100zł) w całości zostanie przekazane na pomoc w leczeniu pana Czesława. W trakcie turnieju będą także licytowane pamiątki siatkarskie z autografami siatkarzy Jastrzębskiego Węgla. W meczu pokazowym wystąpią przedstawicielki wielu pokoleń wychowanych przez Czesława Fojcika.

Organizatorzy serdecznie zapraszają w sobotę na godzinę 10.00 zawodników, kibiców i wszystkich ludzi dobrej woli do wsparcia idei GLORIA VICTIS.
Czesław Fojcik przez całe swoje życia miał otwarte serce do ludzi. Odwdzięczmy się mu tym samym w tych ciężkich chwilach.źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
inne

Tagi przypisane do artykułu:

Więcej artykułów z dnia :
2009-12-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved