Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Zmiany w Jaworznie, Krzysztof Janczak trenerem „Energetyków”

Zmiany w Jaworznie, Krzysztof Janczak trenerem „Energetyków”

fot. archiwum

Kolejne zmiany na ławce trenerskiej pierwszoligowego zespołu z Jaworzna. Nowym, grającym szkoleniowcem „Energetyków" został Krzysztof Janczak, który dotąd występował we wrocławskiej Burzy. Janczak zastąpił na stanowisku pierwszego trenera Jacka Sowę.

O przymiarkach Krzysztofa Janczaka do zespołu mówiło się w kuluarach śląskiego pierwszoligowca od kilkunastu dni. Przypuszczano, że były atakujący Burzy Wrocław wzmocni „Energetyków" na boisku, a także zostanie asystentem Jacka Sowy, tymczasem to Janczak poprowadził dzisiejszy trening na siłowni. Jacek Sowa najprawdopodobniej zostanie drugim trenerem MCKiS PKE Energetyk Jaworzno. Niestety dotąd nie udało się nam skontaktować z Mirosławem Ciołczykiem, Dyrektorem ds. Sportu jaworzyńskiego klubu, który mógłby potwierdzić tą ostatnią informację.

Warto podkreślić, że w zespole z Jaworzna Krzysztof Janczak jest czwartym trenerem w tym roku. Przypomnijmy, że w styczniu Mariusza Łozińskiego zastąpił Wiktor Krebok, który z powodów osobistych zrezygnował z prowadzenia zespołu. Zastąpił go jego dotychczasowy asystent, Jacek Sowa.

Janczak to były reprezentant Polski. W ostatnim sezonie występował w Burzy Wrocław, jednak klub borykał się z dużymi kłopotami finansowymi i od dłuższego czasu spekulowano, że jego dalsza przyszłość stoi pod dużym znakiem zapytania. Jeszcze niedawno kapitan Burzy wierzył, że zespołowi uda się wyjść na prostą. – Jestem w tym klubie do tej pory, bo to ja obiecywałem chłopakom, że stworzymy razem coś fajnego. I to COŚ stworzyliśmy, i to jeszcze żyje, nie umarło, lecz jest bardzo chore. I jeżeli okaże się, że już tego nie będzie, to my nigdy nie zapomnimy, jak mogło być… Dlatego nie odszedłem i jeszcze wierzę, że się uda – mówił dla serwisu przegladligowy.com Janczak. Jednak cierpliwość każdego zawodnika ma swoje granice. Najwyraźniej u niego zostały one przekroczone i dlatego zdecydował się na zmiany i pomoc Energetykowi, który znajduje się w dolnych rejonach I-ligowej tabeli po pierwszej fazie rundy zasadniczej.źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-12-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved