Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Serie A: Zła passa Zbigniewa Bartmana przełamana

Serie A: Zła passa Zbigniewa Bartmana przełamana

W pierwszej rozgrywanej po świętach kolejce włoskiej Serie A Prisma Taranto ze Zbigniewem Bartmanem w składzie wygrała na wyjeździe z Yogą Forle. W ciągu jednej godziny i osiemnastu minut goście rozprawili się z przeciwnikiem wygrywając w trzech setach.

Kluczem do sukcesu zespołu z Taranto była lepsza skuteczność w ataku, a także lepiej działający blok. Te dwa czynniki były w stanie zrekompensować słabsze przyjęcie drużyny gości. Jednak początek meczu nie zwiastował takiego obrotu spraw. Przewaga gospodarzy 16-10, a w ostatecznej fazie partii 21-17. Na szczęście dla ekipy z Taranto udało im się po zaciętym boju przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę przy stanie 28-26. Po powrocie na parkiet obraz gry znacznie się zmienił – w drugiej i trzeciej odsłonie Prisma już na drugiej przerwie technicznej miała kilkupunktową przewagę, pozwalającą kontrolować grę w końcówce seta.

Zbigniew Bartman w całym meczu zdobył 10 punktów, wszystkie atakując. Jeśli chodzi o postawę w defensywie, to Polak odnotował 51-procentowe dobre przyjęcie i 30-procentowe idealne. Najlepiej punktującym zawodnikiem w jego zespole był Cleber de Oliviera z dorobkiem 20 oczek. Wyróżniającym się zawodnikiem Yogi był Marcus Popp – oprócz 13 zdobytych punktów dołożył  dobre przyjęcie na poziomie 82%, a idealne 65%.

To pierwsze spotkanie Prismy Taranto od czasu zmiany szkoleniowca i być może Vincenzo Nacci, do niedawna asystent trenera Montagnaniego, otrzyma od działaczy szansę na poprowadzenie zespołu przez dłuższy okres czasu. Co prawda Yoga Forle raczej nie jest pretendentem do fotela lidera Serie A, ale w poprzedniej kolejce drużyna Zbigniewa Bartmana nie mogła się uporać z rywalem podobnym do dzisiejszego – drużyną Andreoli Latina.

Yoga Forle – Prisma Taranto 0:3
(26:28, 23:25, 12:25)

Prisma Taranto: De Oliveira Cleber(20), Candellaro Davide(1), Cozzi Paolo(8), Suxho Donald(2), Rodrigo Pinto Rivaldo(18), Zbigniew Bartman(10), Ricciardello Antonio(libero)

Yoga Forle: Coscione Manuel(2), Carrol Paul(11), Popp Marcus(13), Loglisci Marco(2), Maric Goran(15), Stancu Sergiu(0), De Pandis Daniele(libero), oraz Ainsworth Graydon(2) i Casadei Alberto(1)