Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Podsumowanie 17. kolejki we włoskiej Serie A mężczyzn

Podsumowanie 17. kolejki we włoskiej Serie A mężczyzn

Do sześciu punktów wzrosła przewaga siatkarzy Itasu Trentino (45 pkt.) nad drugim Lanutti Cuneo (39 pkt.), którzy ulegli w meczu wyjazdowym Coprze Piacenza 1:3. W pozostałych spotkaniach obyło się bez niespodzianek.

Po raz kolejny z dobrej strony zaprezentowali się siatkarze Andreoli Latina, którzy byli bliscy sprawienia niespodzianki w meczu z Trenkwalderem Modena. Co prawda spotkanie to zakończyło się ich porażką 2:3, to jednak pokazali oni chart walki i ducha, doprowadzając do stanu 2:2. Pierwsze dwa sety na swoją korzyść rozstrzygnęli przyjezdni, którzy okazywali się minimalnie lepsi, wygrywając kolejno do 25 i 22. W trzeciej i czwartej partii do głosu doszli gospodarze. Ich dominacja na parkiecie nie podlegała jakiejkolwiek dyskusji. Triumfowali odpowiednio 25:17 i 25:17. Tie-break był bardzo emocjonujący. Swoją wyższość pokazali w nim jednak goście, i to oni wygrali całe spotkanie w 3:2.

Andreoli Latina – Trenkawalder Modena 2:3
(25:27, 22:25, 25:17, 25:17, 13:15)

MVP: Angel Dennis

Coraz wyżej w tabeli pnie się zespół Lube Banca Macerata. Koledzy Sebastiana Świderskiego uporali się w niedzielne popołudnie z RPA Perugia, zwyciężając 3:1. Gospodarze okazali się gorsi od swojego rywala tylko w drugiej partii, którą przegrali 17:25. W pozostałych nie mieli sobie równych i pewnie wygrali to spotkanie, dopisując kolejne trzy punkty do swojego konta. Po raz drugi z rzędu MVP wybrano Igora Omrcena.

Lube Banca Macerata – RPA Perugia 3:1
(25:21, 17:25, 25:20, 25:23)

MVP: Igor Omrcen Zobacz również:
Zwycięstwo Lube Banca Macerata

Zwycięstwem 3:0 Marmi Lanza Werona zakończył się ich pojedynek z Esse – Ti Carilo Loreto. Po porażce w ubiegłej kolejce zespół Michała Łasko tym razem odbudował się i wygrał z jedną z najsłabszych drużyn ligi. Gospodarze nie mieli jednak łatwej przeprawy, bowiem w każdym z setów przyjezdni postawili im trudne warunki. Co prawda graczom z Werony udało się zakończyć ten pojedynek w trzech partiach, ale mógł on się potoczyć zupełnie inaczej, gdyby goście zachowywali więcej zimnej krwi w końcówkach drugiej i trzeciej odsłony.

Marmi Lanza Werona – Esse – Ticarilo Loreto 3:0
(25:20, 25:23, 25:23)

MVP: Maxwell Holt

Kolejne trzy punkty do swojego konta mogą dopisać siatkarze Itasu Trentino. Zwycięstwo tym cenniejsze, bo wicemistrzowie Włoch powiększyli swoją przewagę punktową nad drugim Lanutti Cuneo do sześciu oczek. Dość zaskakujący przebieg miała pierwsza odsłona, która przyjezdni przegrali do 17. Drugi i trzeci set stały na o wiele bardziej wyrównanym poziomie. W nich swoją wyższość pokazali gracze Itasu, którzy zwyciężyli do 24 oraz 23. W kolejnym secie Kazijski i spółka nie dali większych szans rywalowi, triumfując 25:19.

Acqua Paradiso Monza – Itas Trentino 1:3
(25:17, 24:26,23:25, 19:25)

MVP: Matej Kazijski

Do pojedynku na szczycie doszło w Piacenzie, gdzie miejscowa Copra podejmowała wicelidera tabeli Lanutti Cuneo. Mecz stał na wyrównanym poziomie, jednak górą byli w nim gospodarze, którzy zwyciężyli ostatecznie 3:1. Siatkarzy z Cuneo stać było tylko na zwycięstwo w drugiej partii (25:21). W pozostałych swoją siłę potwierdzili gospodarze, którym tego dnia wychodziło niemalże wszystko. Zawodnikiem meczu został zdobywca 23 punktów Leonel Mrashall.

Copra Piacenza – Lanutti Cuneo 3:1
(27:25, 21:25, 25:22, 25:21)

MVP: Leonel Marshall

Zespół Vibo Valentia nie potrafił znaleźć recepty na dobrze spisujący się w tym sezonie Sisley Treviso. Goście ulegli 1:3, choć po wygranym, pierwszym secie ich nastroje mogły być więcej niż dobre. Później do głosu doszli gospodarze. Kolejne trzy sety padły ich łupem i to oni mogli się cieszyć ze zwycięstwa w tym meczu.

Sisley Treviso – Vibo Valentia 3:0
(23:25, 25:20, 25:21, 25:22)

MVP: Samuele Papi

Ze zwycięstwa swojego zespołu mógł się cieszyć w końcu Zbigniew Bartman. Drużyna Polaka pokonała w meczu wyjazdowym Yoge Forli 3:0. Goście mieli tylko drobne problemy w pierwszych dwóch odsłonach. Trzeci set to już dominacja siły Prismy, która oddała swojemu przeciwnikowi zaledwie 12 oczek. Nasz rodak zdobył w tym pojedynku 10 punktów.

Yoga Forli – Prisma Taranto 0:3
(26:28, 23:25, 12:25)

MVP: Donald Suxho