Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Jacek Nawrocki: Nie mam powodu do radości

Jacek Nawrocki: Nie mam powodu do radości

fot. archiwum

Porażka Skry Bełchatów na Podpromiu znacznie utrudniła jej starania o wywalczenie po raz kolejny Pucharu Polski - W Rzeszowie skumulowały się zmęczenie i presja - tłumaczy swych podopiecznych Jacek Nawrocki w wywiadzie dla Gazety Wyborczej.

Szkoleniowiec za bezpośrednią przyczynę porażki uważa słabą grę w ataku oraz dobrą grę na siatce zaprezentowaną przez rzeszowian – W pierwszym secie pięć razy daliśmy się zablokować, a sześć razy zaatakowaliśmy w aut. 11 punktów oddaliśmy w niewymuszonych sytuacjach. W drugim secie było już lepiej, a w trzecim już dobrze, gdyby nie końcówka, w której znów popełniliśmy proste błędy – stwierdził Jacek Nawrocki, a po chwili dodał – Zawsze drużyna jest łatwa do rozszyfrowania, gdy ma słabą skuteczność w ataku.

Zwraca on jednak  uwagę na przeciążenie podstawowych zawodników mistrza Polski oraz na powroty części jego podopiecznych po długotrwałych rekonwalescencjach – Jeśli z podstawowej kadry wyjmiemy Radka Wnuka i Michała Winiarskiego, a także atakujących, którzy długo leczyli kontuzje, to okaże się, że przez dwa miesiące graliśmy w ośmioosobowym składzie. A przecież występowaliśmy w lidze, klubowych mistrzostwach świata, kadrowicze byli w Japonii na Pucharze Wielkich Mistrzów. Uważam, że nasi zawodnicy mają prawo być zmęczeni. Przy takim obciążeniu nie da się grać na najwyższym poziomie – uważa Nawrocki.

Obciążenia bełchatowian nie ulegną jednak zmniejszeniu. Tuż po nowym roku czeka ich rewanż we własnej hali w Pucharze Polski, pojedynki ligowe oraz występy na europejskich parkietach. Szkoleniowiec nie chce skupiać się na konkretnych wynikach, a na poprawie poszczególnych elementów siatkarskiego rzemiosła oraz na ułatwieniu powrotu do gry zawodnikom, którzy przed rozpoczęciem rozgrywek ligowych zmagali się z kontuzjami.

* Z Jackiem Nawrockim rozmawiał Jarosław Bińczyk.
*Całość wywiadu na łamach Gazety Wyborczej Łódź.

źródło: Gazeta Wyborcza, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-12-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved