Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka amatorska > GALS: Zwycięstwo Pumy Puszczy Mariańskiej

GALS: Zwycięstwo Pumy Puszczy Mariańskiej

fot. archiwum

Za nami już XIX edycja Grodziskiej Amatorskiej Ligi Siatkówki. Nieoczekiwanym zwycięzcą okazał się zespół Pumy Puszczy Mariańskiej, który w finale pokonał OSiR Mszczonów 3:0.  Warto dodać, że obaj finaliści byli beniaminkami w I lidze.

W poprzedniej edycji GALS te same zespoły spotkały się w finale II ligi. Wtedy również lepsza była Puma, jednak wygrała minimalnie 3:2. Tym większe uznanie dla zwycięzców, gdyż zespół z Puszczy Mariańskiej dzielił rozgrywki w GALS-ie z meczami w IV Lidze Mazowieckiej (w której również prowadzi w swojej grupie). W osiągniętych wynikach klubu duża zasługa Mariusza Liszewskiego, który został wybrany MVP całego sezonu w Grodzisku.

Trzecie miejsce zajął obrońca tytułu – Apud Grodzisk Mazowiecki, który w „małym finale" pokonał Moherowe Berety Błonie 3:0. Piąte miejsce przypadło vice-mistrzom poprzednich rozgrywek – OSiRowi Żyrardów. „Oczko" niżej uplanowała się Sparta Old.

Siódme miejsce a zarazem grę w barażu zajęła ekipa Czarnego Sztyletu Tarczyn. Największą niespodzianką jest spadek drugiej drużyny z Błonia – Olympu.W II lidze nieoczekiwanie tryumfowała drużyna Adamki. W finale łatwo zwyciężyli Czarnych Ożarów Mazowiecki 3:0. Trzecie miejsce przypadło największemu przegranemu sezonu – Sparcie Grodzisk Mazowiecki. Najmłodsi zawodnicy zaplecza pierwszej ligi mieli oszałamiający początek sezonu, gdy odprawiali z kwitkiem każdy zespół, jednak zawiedli w najważniejszym meczu.

Na piątym miejscu uplasował się Sokół Brwinów, który zagrał przeciwnie do Sparty: słaby początek sezonu a w końcówce nikt nie był ich w stanie zatrzymać. Tuż za „Sokolakami" znaleźli się zawodnicy Devolley Milanówek. W barażu o utrzymanie zagra KGK Grodzisk Mazowiecki natomiast po jednosezonowej przygodzie w II lidze, do III ligi spada Jodełka Podkowa Leśna.

Na tym szczeblu rozgrywek na szczególne uznanie zasługują Maciej Szczepan z Sokoła oraz Włodzimierz Gałązkiewic z z Adamki.

Mecze barażowe o awans do I oraz II ligi zostaną rozegrane na początku 2010 roku. Początek kolejnego, jubileuszowego sezonu Grodziskiej Amatorskiej Ligi Siatkówki planowany jest na przełom stycznia oraz lutego.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka amatorska

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-12-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved