Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > Flanders Volley Gala: Knack Roeselare i AS Cannes w finale

Flanders Volley Gala: Knack Roeselare i AS Cannes w finale

Trzeci dzień Flanders Volley Gala upłynął pod znakiem repasaży i półfinałów. Cztery mecze, z których każdy dostarczył kibicom wiele emocji, kilka niespodziewanych wyników - to krótki opis kolejnego dnia rywalizacji w belgijskim turnieju.

Kolejna faza turnieju rozpoczęła się od spotkań repasażowych. Cztery ekipy, które w drugim dniu turnieju nie zdołały zagwarantować sobie miejsca w półfinałach musiały rozegrać spotkania, które wyłonią ekipy lepsze, mogące walczyć o czołowe lokaty oraz te, które będą się musiały zadowolić miejscami 5. i 6.

O 15:00 kibice mogli obejrzeć pierwsze spotkanie rozgrywane tego dnia. Galatasaray SK grał z Precurą Antwerpia. Przepisy w repasażach zmieniły się w stosunku do tych z dnia drugiego. Drużyny rozgrywały mecze do dwóch wygranych setów, więc mecze mogły skończyć się wynikami 2:0 lub 2:1, a nie tak jak w sobotę – 3:0 lub 2:1. Mecz Turków z Belgami była bardzo zacięty. Pierwsza partia została wygrana przez ekipę z Antwerpii 25:23. Drugi set również zapowiadał się bardzo ciekawie. Od samego początku obie drużyny grały bardzo równo i ponownie doprowadziły do nerwowej końcówki. W niej ponownie lepsi okazali się Belgowie, którzy ponownie pokonali Galatasaray 25:23 i zagwarantowali sobie awans do półfinałów. Ich rywalem został zespół AS Cannes.

Galatasaray SK – Precura Antwerpia 0:2

(23:25, 23:25)

W drugim meczu repasażowym zmierzyły się zespoły VC Radnicki Kragujevac oraz HotVolleys Wiedeń. Uczestnicy tegorocznej edycji Ligi Mistrzów byli w tym spotkaniu faworytami. W pierwszej partii potwierdzili swoją pozycję i zwyciężyli 25:19. W drugiej odsłonie, która zakończyła się walką na przewagi, Serbowie ulegli swym rywalom 27:29 i doprowadzili do tie-breaka. Trzecia partia różniła się regułami od seta numer trzy w dniu poprzednim. Grano według oficjalnych przepisów siatkówki – set rozgrywano do 15 punktów. W decydującej partii lepsi okazali się Austriacy, którzy zwyciężyli 15:11 i tym samym rozwiali marzenia Radnickiego o półfinale.

VC Radnicki Kragujevac – HotVolleys Wiedeń 1:2

(25:19, 27:29, 11:15)

Półfinały

Walka w półfinałach rozpoczęła się o 18:15. W pierwszym półfinale zmierzyły się zespoły AS Cannes i Precury Antwerpia. Ta faza rozgrywek również zmieniła swe zasady względem poprzednich etapów. Półfinały rozgrywane zostały według obowiązujących zasad w siatkówce halowej, czyli do trzech wygranych setów, w którym każdy rozgrywany jest do 25 punktów,a tie-break do 15. Francuzi w pierwszej partii dosyć niespodziewanie ulegli 19:25. Zespół,w którym występuje Moreau, Tuia czy Hardy-Dessources w trzech kolejnych odśłonach zmobilizował się do walki i wygrywał odpowiednio 25:19, 25:21 i 25:12. Zwłaszcza ostatni set pokazał, że zespół z Antwerpii nie dorównał poziomem gry swym rywalom.

AS Cannes – Precura Antwerpia 3:1

(19:25, 25:19, 25:21, 25:12)

W drugim meczu, w którym stawką był finał Flanders Volley Gala zmierzyły się ekipy Knack Randstad Roeselare oraz hotVolleys Wiedeń. Tutaj faworyt znany był od samego początku – ekipa z Roeselare miała wręcz rozjechać swym rywali. I tak stało się w rzeczywistości. Pierwsza partia to popis gry Belgów, którzy zmietli hotVolleys z parkietu wygrywając 25:11. W kolejnej partii wiedeńczycy nieco się poprawili i przegrali „jedynie" 25:19. W ostatniej odsłonie ulegli po większej walce 25:21. Otwarte drzwi do finału dla Roeselare stały się faktem.

Knack Randstad Roeselare – Aon hotVolleys Wiedeń 3:0

(25:11, 25:19, 25:21)

Ostatniego dnia turnieju rozegrane zostaną trzy spotkania. W meczu o 5. miejsce zagrają Galatasaray SK oraz VC Radnicki Kragujevac (godzina 15:00). O brąz powalczą zespoły HotVolleys Wiedeń oraz Precura Antwerpia (17:45), a wielkim finale zagra Knack Randstad Roeselare oraz AS Cannes (20:30).

źródło: flanders-volley.be, inf. własna