Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Serie A: W „polskim” meczu lepszy Asystel

Serie A: W „polskim” meczu lepszy Asystel

fot. archiwum

W kończącej pierwszą rundę kolejce kobiecej Serie A zespół Katarzyny Gujskiej podejmował drużynę Anny Podolec. Ekipa z Bergamo okazała się bardzo gościnna i przegrała z Asystelem Novara 1:3. Obie nasze siatkarki zagrały, choć w różnym wymiarze czasowym.

Wobec kłopotów z kręgosłupem pierwszej rozgrywającej Foppapedretti Bergamo Eleonory Lo Bianco, od początku meczu na parkiecie mogliśmy oglądać Katarzynę Gujską. Nie miała ona jednak łatwego zadania, bo przyjęcie miejscowych pozostawiało wiele do życzenia. Podopieczne Luciano Pedulli szybko osiągnęły wyraźna przewagę punktową i bardzo pewnie wygrały pierwszą partię 25:18.

Kolejna partia wyglądała bardzo podobnie. Agresywna zagrywka siatkarek Asystelu spowodowała problemy zespołu z Bergamo w elemencie przyjęcia. Katarzyna Gujska miała problemy z gubieniem bloku rywalek i set skończył się pewnym zwycięstwem przyjezdnych 25:19. Gujska oprócz kłopotów z rozegraniem spowodowanymi złym przyjęciem koleżanek, sama również była mało dokładna i popełniała błędy. Należy ją jednak pochwalić za zagrywkę. Kilkakrotnie przy jej podaniu zawodniczki Foppapedretti zdobywały kilka punktów z rzędu. Przy stanie 19:13 dla Asystelu na dwie akcje na parkiecie pojawiła się Anna Podolec.

Trzeci set miał bardzo dziwny przebieg, a obie drużyny punkty zdobywały długimi seriami. Zawodniczki z Novary przegrywając 9:12 zdobyły aż siedem oczek z rzędu i objęły prowadzenie 16:12. Następnie podopieczne Lorenzo Micelliego odrobiły jednym ciągiem pięć punktów i wyrównały stan rywalizacji w tej partii na 19:19. W końcówce większą odpornością psychiczną wykazały się siatkarki z Bergamo i wygrały do 22. Pomogła im w tym również Margareta Kożuch popełniając błędy w ataku.Czwarta odsłona należała wyraźnie do koleżanek Anny Podolec, zaś nasza reprezentantka przy stanie 22:15 po raz drugi weszła na parkiet i podobnie jak w pierwszym przypadku na dwie akcje. Było to bardzo ważne zwycięstwo Asystelu Volley Novara, bo spowodowało, że ta drużyna mocno awansowała w ligowej tabeli. Odwrotnie ma się to do ekipy z Bergamo. Po tej porażce zespół Lorenzo Micelliego wyraźnie obsunie się w dół.

Foppapedretti Bergamo – Asystel Novara 1:3

(18:25, 19:25, 25:22, 19:25)

Składy drużyn:
Foppapedretti: Ortolani (5), Gujska (1), Furst (13), Bosetti (7), Arrighetti (10), Del Core (20), Merlo (libero) oraz Fanzini (2) i Bara (1)
Asystel: Paggi (13), Barazza (5), Kirillova (6), Flier (17), Kożuch (11), Tom (11), Sirressi (libero) oraz Rosso (1), Podolec i Barcellini (2)

Zobacz również:

Wyniki 11. kolejki oraz tabela Serie A kobiet

źródło: inf. własna, legavolleyfemminile.it

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-12-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved