Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Serie A: Kolejna wygrana Lube Banca Macerata

Serie A: Kolejna wygrana Lube Banca Macerata

Kolejne trzy punkty zapisali na swoim koncie siatkarze Lube Banca Macerata. Dziś na własnym parkiecie po zaciętym spotkaniu pokonali 3:1 RPA-LuigiBacchi.it Perugia. Gościom nie udał się zatem rewanż za porażkę w Perugii w pierwszej rundzie.

Premierową odsłonę lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy prowadzili już nawet 5:1. Przewaga Lube Banca się utrzymywała i na pierwszą przerwę techniczną zawodnicy schodzili przy stanie 8:4. Niedługo potem podopiecznym Ferdinando de Giorgi udało się ją powiększyć do pięciu oczek(11:6). Na drugiej przerwie technicznej utrzymywała się pięciopunktowa przewaga gospodarzy, a tuz po niej wzrosła o jeszcze jedno oczko. Perugia rzuciła się jednak do odrabiania strat i w pewnym momencie było już tylko 19:16. Końcówka należała już jednak do Igora Omrcena i kolegów, którzy wygrali tę partię do 21.

Początek drugiej partii należał do przyjezdnych, którzy prowadzili już nawet 5:2. Na pierwszą przerwę techniczną Perugia schodziła z dwupunktową przewagą. Po przerwie dwu-trzypunktowe prowadzenie gości przez chwilę się utrzymywało, ale wkrótce ci jeszcze bardziej odskoczyli. Na drugiej przerwie technicznej było 16:10, a tuz po niej na konto Mateja Cernica i spółki powędrowały jeszcze dwa kolejne. Ta przewaga pozwoliła im spokojnie kontrolować przebieg dalszej fazy tego seta i pewnie wygrać 25:17.

Na początku trzeciej partii dwupunktową przewagę wypracowała sobie ekipa Lube Banca. Rywale szybko jednak odrobili straty. Na pierwszej przerwie technicznej jednym punktem prowadzili gospodarze. Tuż po niej powiększyli swoją przewagę o kolejny punkt. Perugia ponownie odrobiła straty i na drugiej przerwie technicznej prowadziła nawet dwoma oczkami. Tuż po niej trzy kolejne punkty zdobyli jednak gospodarze i wyszli na prowadzenie 17:16. Kilka minut później wygrywali już 23: 20, a za chwilę zdobyli kolejne dwa oczka i wygrali seta 25:20 zapewniając sobie co najmniej jeden punkt.

Na początku czwartego seta gospodarze prowadzili już nawet 6:3. Perugia jednak próbowała odrabiać straty i w pewnym momencie było już tylko 10:9 dla gospodarzy. Na drugiej przerwie technicznej Lube Banca wróciła jednak do trzypunktowej przewagi, kiedy to było 16:13. Kilka minut później gospodarze prowadzili jeszcze wyraźniej, kiedy to zrobiło się 19:13. Przyjezdni jednak walczyli i zbliżyli się nawet na jedno oczko (19:18). Doszło więc do zaciętej końcówki. Ekipie z Maceraty udało się wyjść na prowadzenie 24:22 i chwilę później wygrać seta 25:23 i całe spotkanie 3:1.

Statystyki w pełni odzwierciedlają to, iż spotkanie było niezwykle zacięte i wyrównane. Żadna z ekip nie dominowała wyraźnie w jakimś elemencie. W przyjęciu, ataku i bloku minimalnie lepsza była drużyna Sebastiana Świderskiego, który to spotkanie ponownie obserwował z perspektywy kibica. W polu zagrywki obie ekipy zdobyły taką samą ilość punktów (7), ale na uwagę zasługuje tutaj duża ilość zepsutych serwisów (21 Macerata i 23 Perugia). Najczęściej punktującym zawodnikiem gospodarzy był z ogromną przewagą nad kolegami MVP meczu Igor Omrcen, który przy 48% skuteczności w ataku zdobył 20 punktów, (15 atakiem). W szeregach zespołu trenera Vincenzo Di Pinto, który powrócił na stanowisko po zwolnieniu Andrei Sartorettiego najwięcej punktował Cristian Savani, który przy 53% skuteczności w ataku zdobył 21 punktów (19 atakiem).

W kolejnej kolejce siatkarze z Maceraty podejmować będą na własnym parkiecie sąsiada z tabeli Sisley Treviso.

Lube Banca Marche Macerata – RPA-LuigiBacchi.it Perugia 3:1
(25:21, 17:25, 25:20, 25:23)

Macerata: Vermiglio, Omrcen, Lebl, Podrascanin, Cisolla, Martino, Smerilli (libero) oraz Raymaekers, Paparoni, Bartoletti, Dentinho i Monopoli
Perugia: Sintini, Stokr, Bovolenta, Hubner, Nemec, Savani, Pippi (libero) oraz Bucaioni, Botti, Cernic i Ogurcak