Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Edward Pawlun: Naszym celem jest awans

Edward Pawlun: Naszym celem jest awans

fot. archiwum

Siatkarki Trefla Sopot pewnie zmierzają do ekstraklasy. Po 13 klejkach I ligi kobiet prowadzą w tabeli z kompletem zwycięstw i 6 punktami przewagi nad TPS Rumia. - Bez wątpienia naszym jedynym celem jest awans - mówi trener Trefla, Edward Pawlun.

Jeśli mamy mówić o sukcesie w tym momencie, to ja patrzę dalej. Najważniejsza będzie kontynuacja wysokiej dyspozycji w fazie play-off. Tylko wtedy uda nam się to, co sobie założyliśmy – twierdzi szkoleniowiec sopockiej drużyny.

Edward Pawlun i jego zawodniczki mają zapewnione wszystko, czego potrzebuje profesjonalna drużyna siatkarska. – Począwszy od profesjonalnego sztabu szkoleniowego, w którym jest miejsce i dla statystyka, i psychologa, przez bazę sportową, aż po skład. Mamy środki na utrzymanie dobrych zawodniczek, więc moja głowa nie jest zaprzątnięta niepotrzebnymi myślami o sprawach finansowych. Do tego działacze zapewnili nam prawdopodobnie najlepszą odnowę biologiczną, jaką można sobie wymarzyć w polskim klubie – twierdzi Pawlun cytowany przez Gazetę Wyborczą.

Można powiedzieć, że czujemy się jak pączki w maśle, ale zdaję sobie sprawę, że na tym maśle łatwo można się poślizgnąć. Sukces usypia, dlatego muszę być czujny – twierdzi trener sopocianek. – Czasem po wygranym meczu stwarzam wrażenie niezadowolonego z gry, choć wynik 3:0 musi cieszyć każdego trenera. Dziewczyny muszą sobie nieustannie zdawać sprawę, że do ideału im jeszcze sporo brakuje i moja w tym rola, by im to od czasu do czasu przypomnieć.Jeżeli sopocianki wygrają rundę zasadnicza i pomyślnie przejdą rundę play-off awansując do PlusLigi Kobiet, bardzo możliwe, ze zastąpią w niej inna drużynę z Pomorza. Gedania Żukowo ma w tabeli ekstraklasy zerowe konto punktowe i nic nie zapowiada, by obroniła się przed spadkiem z najwyższej klasy rozgrywkowej.

źródło: gazeta.pl, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-12-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved