Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > Kubanki z nowym trenerem po nowe sukcesy

Kubanki z nowym trenerem po nowe sukcesy

fot. archiwum

Nowy rok przynosi kubańskiej reprezentacji siatkarek nie tylko nowe nadzieje na sukcesy, a także nowego szkoleniowca. Od stycznia posadę trenera obejmuje Juan Carlos Gala. Zastąpi on Luisa Oviedo, który prowadził kadrę zaledwie od kwietnia 2009.

Luis Oviedo już na samym początku dość restrykcyjnie prowadził zespół. W pierwszych dniach rządów Oviedo w kadrze Kenia Carcacés i Rachel Sánchez zostały odsunięte od kadry z powodów dyscyplinarnych. Jego kariera, jako trenera reprezentacji potrwała zatem zaledwie dziewięć miesięcy.

Dla Gali to reprezentacja nie „pierwszyzna". Szkoleniowiec aż trzykrotnie z kubańskimi siatkarkami zdobywał złote krążki na igrzyskach olimpijskich (1992, 1996, 2000).

Jeszcze niedawno Juan Carlos Gala jako szkoleniowiec kubańskich juniorów walczył z nimi na mistrzostwach świata, gdzie jego podopieczni byli niezwykle blisko złotego medalu. W finale po zaciętym spotkaniu Kubańczycy ulegli Brazylii.Obecnie wszyscy liczą, że Gala powtórzy swoje sukcesy z przed lat. Głównym celem Kubanek są Igrzyska Olimpijskie w Londynie. Właśnie do 2012 roku został zawarty kontrakt z trenerem.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-12-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved