Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Christiane Fürst i Jochen Schöps najlepsi w Niemczech w 2009 r.

Christiane Fürst i Jochen Schöps najlepsi w Niemczech w 2009 r.

fot. archiwum

Czytelnicy Volleyball Magazins oraz portalu volleyball.de wybrali najlepszą  niemiecką siatkarkę i najlepszego niemieckiego siatkarza w 2009 roku. Trofeum przypadło Christiane Fürst i po raz kolejny Jochenowi Schöpsowi.

Oboje są profesjonalistami wychwalanymi przez pracujących z nimi trenerów. Wśród głównych ich zalet wymieniane są dyscyplina, duch walki oraz lojalność – czyli cechy typowe dla Niemców. Okazuje się, że cechy te cenione sa nie tylko w kraju naszych zachodnich sąsiadów. Christiane Fürst zarabia na życie grą we włoskim Pesaro, Jochen Schöps jest siatkarzem Iskry Odińcowo.

Wybór Christiane Fürst jest początkiem nowej ery w niemieckiej żeńskiej siatkówce. Przez ostatnie dziewięć lat najlepsza niemiecką siatkarką wybierano Angelinę Grün. Wydawało się, że zdetronizować ją będzie trudno, tymczasem rola, jaką środkowa bloku niemieckiej reprezentacji odegrała w mistrzostwach Europy (Niemki zajęły czwarte miejsce) została doceniona przez kibiców. W pierwszej piątce siatkarek znajdują się aż cztery zawodniczki grające na co dzień poza granicami Niemiec. Jedynie Mareen Apitz z Dresdener SC, okrzyknięta w tym roku wielkim odkryciem Bundesligi, znalazła się w czołówce plebiscytu.

1. Christiane Fürst (Pesaro/ITA) 31 %
2. Margareta Kozuch (Sassuolo/ITA) 28 %
3. Kathleen Weiß (Perugia/ITA) 19 %
4. Mareen Apitz (Dresdner SC) 10 %
5. Corina Ssuschke (Prostejov/CZE) 5 %W plebiscycie na najlepszego niemieckiego siatkarza po raz drugi zwyciężył Jochen Schöps, który ponownie wyprzedził dobrze znanego polskim kibicom Björna Andrae. Wprawdzie dwóch pierwszych zawodników gra w ligach zagranicznych, to trzech kolejnych reprezentuje już niemieckie kluby. Świadczy to o rosnącej roli i poziomie Bundesligi.

1. Jochen Schöps (Odintsovo/RUS) 34 %
2. Björn Andrae (Valentia/ITA) 29 %
3. Georg Grozer (VfB Friedrichshafen) 14 %
4. Patrick Steuerwald (Generali-Haching) 10 %
5. Sebastian Schwarz (Generali-Haching) 8 %

źródło: inf. własna, volley.de

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-12-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved