Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > Bułgaria postawiła na siatkówkę, Kazijski charytatywnie

Bułgaria postawiła na siatkówkę, Kazijski charytatywnie

fot. archiwum

Reprezentacja siatkarzy, która zdobyła na ostatnich Mistrzostwach Europy w Turcji brązowy medal wybrana została w Bułgarii najlepszym zespołem mijającego 2009 roku. Wśród wyróżnionych indywidualności piątą lokatę zajął Matej Kazijski.

Bułgarscy siatkarze w meczu o brązowy krążek pokonali faworyzowanych Rosjan. W półfinałach tureckiej imprezy przegrali natomiast z późniejszymi mistrzami Starego Kontynentu, tj. z reprezentacją Polski. Sukces ten odbił się szerokim echem na Bałkanach, dlatego też Kazijski i spółka wybrani zostali najlepszą drużyną w kraju.

Kapitan i najlepszy zawodnik bułgarskiego teamu zajął z kolei piątą lokatę wśród indywidualnych nagród na najlepszego sportowca Bułgarii 2009 roku. Opoka swojej drużyny nie tylko na boisku stanowi wzór do naśladowania. Matej Kazijski podarował na aukcję charytatywną swoją koszulkę, w której zagrał w tegorocznej Lidze Mistrzów. W czasie świątecznej licytacji koszulka została sprzedana za 270 euro. – By być szczęśliwym w święta nie potrzeba wiele. Wystarczy być zdrowym i otoczonym przez ludzi, których się kocha. Więc mogę powiedzieć, jestem szczęśliwy. Nigdy nie można zapominać jednak o innych, którzy mają mniej niż my i potrzebują pomocy – powiedział Kazijski w czasie relacji radiowej. Zawodnik osobiście przekazał koszulkę, osobie, która wygrała licytację.

źródło: inf. własna, sportal.bg

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-12-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved