Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > inne > Maciej Zajder świątecznie

Maciej Zajder świątecznie

fot. archiwum

- Choinka, pierwsza gwiazdka, 12 potraw, fragment Pisma Świętego o narodzinach Jezusa i wolne miejsce dla niespodziewanego gościa - tak o swoich świętach Bożego Narodzenia opowiada zawodnik Pamapolu Siatkarza Wieluń, Maciej Zajder.

Z czym kojarzą ci się święta?

Maciej Zajder:Na pewno z wielkim zamieszaniem, wszechobecnym pośpiechem i dużą ilością obowiązków, ale przede wszystkim jest to dla mnie czas radosny i wesoły. Bardzo lubię Boże Narodzenie i często wprowadzam świąteczną atmosferę w swoim otoczeniu dużo wcześniej niż inni.

Gdzie w tym roku Maciej Zajder spędzi święta?W rodzinnym Bełchatowie z najbliższą rodziną, dziewczyną i przyjaciółmi.

Jak wyglądają u ciebie przygotowania do świąt? Czy masz w tym jakąś swoją rolę?

Jestem człowiekiem od wszystkiego! (śmiech) Po prostu co trzeba zrobić to w miarę możliwości staram się organizować, a już od paru lat spoczywa na moich barkach ubranie choinki.

A same święta? Jakie tradycje kultywuje się u ciebie w domu?

Wszystko raczej standardowo, czyli choinka, pierwsza gwiazdka, 12 potraw, fragment Pisma Świętego o narodzinach Jezusa i wolne miejsce dla niespodziewanego gościa.

Barszczyk, karp, pierniki… z takimi tradycyjnymi potrawami najczęściej kojarzą się nam święta. Jaka jest twoja ulubiona potrawa?

Zdecydowanie pierogi z kapusta i grzybami oraz barszcz czerwony z uszkami.

Wolisz dawać czy dostawać prezenty?

Dużo więcej radości sprawia mi dawanie prezentów. Zaskoczenie i wdzięczność obdarowanych jest bezcenna. Sam cieszę się z każdego otrzymanego prezentu i nie jestem wybredny.

Czy pamiętasz jakieś prezenty z dzieciństwa, które sprawiły ci największą radość?

Było tego dużo, ale najwięcej radości przynosiły mi zdalnie sterowane samochody i kolejka elektryczna.

Czy jest coś, co chciałbyś w tym roku dostać pod choinkę?

Gdyby było to możliwe to dużo zdrowia, niestety z braku takiej możliwości wybrałem nowego laptopa, bo stary ledwo dycha.

Czego ci życzyć w te święta i na nadchodzący 2010 rok?

Tak jak zaznaczyłem przed chwilą to przede wszystkim zdrowia. Poza tym życzyłbym sobie i całej mojej drużynie, abyśmy spokojnie zajęli na koniec rundy zasadniczej miejsce gwarantujące start w play off. Fajnie byłoby też sprawić jakąś niespodziankę w Pucharze Polski.

A czego Maciej Zajder życzy wszystkim kibicom siatkówki?

Chciałbym życzyć wszystkim sympatykom siatkówki spokojnych, radosnych i pogodnych świąt Bożego Narodzenia, szampańskiej zabawy sylwestrowej do białego rana, a w nadchodzącym Nowym Roku wielu pozytywnych wrażeń i emocji podczas oglądania spotkań siatkarskich.

źródło: maciejzajder.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
inne

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-12-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved