Strona Główna > Aktualności > ligi wojewódzkie > III liga: Udany rok „Kazików” z Sosnowca

III liga: Udany rok „Kazików” z Sosnowca

W dobrych nastrojach kończą tegoroczne zmagania występujący w III lidze siatkarze UKS „Kazimierz Płomień" Sosnowiec. Podopieczni Adama Pachołka zakończyli pierwszą fazę rozgrywek na znakomitym 2. miejscu w grupie A i obecnie grają w grupie 8 najlepszych drużyn walczących o awans do II ligi.

W pierwszym meczu II fazy sosnowiczanie po emocjonującym tie-breaku (21-23 – przyp. red.) ulegli na wyjeździe siatkarzom MOSIR-u Zabrze, natomiast w kolejnym meczu rozegranym we własnej hali również po tie-breaku pokonali siatkarzy Górnika Radlin. W meczu rozegranym w Zabrzu „Kaziki’ nie wykorzystali aż pięciu piłek meczowych, natomiast w meczu z drużyną z Radlina doskonałe sety przeplatali słabymi i dlatego do zwycięstwa potrzebowali rozegrania aż pięciu setów.

Dzięki wywalczeniu 3 punktów w drugiej fazie drużyna z Sosnowca (po uwzględnieniu meczy rozegranych w pierwszej fazie z drużynami, które wywalczyły awans do czołowej ósemki) zajmuje w trzecioligowej tabeli dobre 5. miejsce z takim samym dorobkiem punktowym jak czwarta w tabeli drużyna Pilicy Koniecpol i zaledwie jeden punkt mniej od trzeciej – ekipy MOSIR-u Czechowice-Dziedzice.

Celem siatkarzy ze stolicy Zagłębia jest zajęcie co najmniej 4. miejsca, które umożliwi grę o awans do II ligi (czołowe 4 zespoły rozegrają 2 turnieje i wyłonią spośród siebie 2 ekipy, które będą walczyć o awans na etapie ogólnopolskim – przyp. red.). Świąteczno noworoczna przerwa zostanie zapewnie wykorzystana przez kilku sosnowieckich graczy do wyleczenia kontuzji i urazów, które uniemożliwiały wykorzystanie pełnego potencjału drużyny. Sosnowieccy kibice liczą na kolejne zwycięstwa, a apetyt młodych siatkarzy rośnie w miarę jedzenia, więc w nowym roku czeka nas wiele siatkarskich emocji.

źródło: inf. prasowa