Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > inne > Grzegorz Fijałek i Mariusz Prudel o Świętach Bożego Narodzenia

Grzegorz Fijałek i Mariusz Prudel o Świętach Bożego Narodzenia

fot. archiwum

- Święta Bożego Narodzenia to dla mnie czas wyjątkowy - mówi Mariusz Prudel. - Jest to coś więcej, niż tylko czas odpoczynku. Cały rok czeka się na te święta, można w końcu pobyć troszkę dłużej ze swoimi rodzinami - dodaje Grzegorz Fijałek.

Michał Błaszczak: Przed nami Święta Bożego Narodzenia, ten czas oznacza dla Was coś wyjątkowego, czy może jest tylko małą odskocznią od treningów?

Grzegorz Fijałek:Jest to coś więcej, niż tylko czas odpoczynku. Cały rok czeka się na te święta, można w końcu pobyć troszkę dłużej ze swoimi rodzinami. Są to praktycznie jedne święta które mogę spędzić w całości w rodzinnym domu bez żadnych wyjazdów.

Mariusz Prudel:Święta Bożego Narodzenia to dla mnie czas wyjątkowy, to czas gdy z całą rodziną spotykamy się przy wigilijnym stole, składamy sobie życzenia, słuchamy kolęd i wspominamy szczególne chwile. Oczywiście nie zabraknie również prezentów pod choinką.

Może z okresu bożonarodzeniowego w waszych latach młodości zapadło wam w pamięci jakieś szczególne wydarzenie? Na pewno mieliście kiedyś jakieś wymarzone prezenty, doczekaliście się ich?

Grzegorz:Każdy chłopak czekał z niecierpliwością na gwiazdkę. Ze mną było tak samo a każdy prezent który dostałem był inny, wyjątkowy. Z każdego cieszyłem się tak samo.

Mariusz: Nigdy nie miałem jakiegoś wymarzonego prezentu, dla mnie najważniejsze, żeby to była niespodzianka. Obojętnie co by to było, jeśli się tego nie spodziewasz zawsze się z tego będziesz cieszyć. Dlatego też nie mówię nigdy co chciałbym dostać (śmiech).

Skompletowaliście już tegoroczne prezenty dla bliskich, czy może odłożyliście tę sprawę na ostatnią chwilę przed wigilią?

Grzegorz:Niestety zawsze brakuje na to czasu, ale tym razem już wszystkie sprawy z prezentami mam dopięte na ostatni guzik. Na razie jesteśmy w okresie treningowym, więc nie ma wyjazdów które kolidowałyby z zakupami świątecznymi.

Mariusz:Prezenty miałem już przygotowane od poniedziałku. Skończyliśmy treningi w piątek, dlatego też miałem dużo czasu na przygotowanie dla każdego niespodzianki. Bardzo lubię kupować bliskim prezenty na święta, ponieważ wiem ile im to sprawia radości. Mnie tym bardziej (śmiech) .

Uczestniczycie aktywnie w przygotowaniach przedświątecznych w rodzinnym domu? Być może pochwalicie się, jaką potrawę najlepiej potraficie przyrządzić?

Grzegorz: Staram się pomagać jak tylko się da. Bardzo lubię gotować, jednak teraz nie przeszkadzam w tym mamie która robi to dużo lepiej ode mnie. Ja tylko donoszę karpie (śmiech).

Mariusz:Niestety kulinarnych zdolności nie posiadam zbyt wielkich, toteż w okresie przedświątecznym moje zadania składają się głównie z działań porządkowych (śmiech). Jeśli chodzi o potrawy wigilijne to nad tym czuwa moja mama i babcia. Jest to gwarantem dobrego smaku!

Plany sylwestrowe już dopięte na ostatni guzik?

Grzegorz: Tak. Sylwestra w tym roku spędzę w rodzinnym gronie, z braćmi.

Mariusz:Oczywiście, noc sylwestrową spędzę z Anią, bawiąc się na balu sylwestrowym wraz ze znajomymi.

Większość ludzi wkracza w nowy rok z pewnymi postanowieniami. Czy wy też na początku stycznia założyliście sobie kilka celów do osiągnięcia? Udało się wytrwać w postanowieniach?

Grzegorz:Każdy z nas chce wygrywać jak najwięcej. Ja nie będę inny, co rok chcę osiągać co raz lepsze wyniki. Teraz chciałbym traktować każdy kolejny mecz jako ten najważniejszy, bo niekiedy tego mi brakowało.

Mariusz:Największy problem w tym, że jeśli sobie cokolwiek założę to i tak zapomnę co to było (śmiech). Całkiem możliwe, że jakieś założenia były, aczkolwiek ich nie pamiętam Musiałbym to zapisać sobie wtedy mógłbym przyznać się jaki to wytrwały jestem (śmiech) albo i nie…

Czego można wam życzyć na ten nadchodzący 2010 rok?

Grzegorz:Na pewno zdrowia, o ile będą nas omijać urazy to powinniśmy robić ciągłe postępy.

Mariusz:Zdrowia, zdrowia i jeszcze raz zdrowia… Jak będzie zdrowie to sukcesy same przyjdą. Oczywiście my temu postaramy się pomóc!

Czego chcielibyście życzyć czytelnikom strony fijalek-prudel.pl?

Grzegorz:Wszystkim kibicom i zawodnikom życzę: wesołych, radosnych i szczęśliwych Świąt Bożego Narodzenia oraz szczęśliwego Nowego Roku!

Mariusz:Chciałbym życzyć wszystkim zdrowych, wesołych, radosnych a przede wszystkim rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia oraz wszystkiego najlepszego w Nowym Roku.

*rozmawiał Michał Błaszczak (fijalek-prudel.pl)

źródło: fijalek-prudel.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
inne, siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-12-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved