Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Dorota Świeniewicz: Nie umiem sobie wyobrazić życia bez siatkówki

Dorota Świeniewicz: Nie umiem sobie wyobrazić życia bez siatkówki

fot. archiwum

- Siatkówka to moja pasja, moje życie. Dopóki sprawia mi radość, to chcę kontynuować karierę. Kiedyś przyjdzie taki moment, że będę musiała zrezygnować i przejść do innego życia. Pewnie pozostanę jednak przy sporcie - mówi Dorota Świeniewicz.

Na krótko w roku 2006 przerwała pani karierę, ale chyba zaczęło brakować siatkówki?

Dorota Świeniewicz:Przerwałam karierę ze względu na macierzyństwo i te dziewięć miesięcy to było dla mnie zupełnie inne życie. Nie było pędu, pośpiechu na salę. Mój czas nie był podporządkowany tylko siatkówce, treningom i zgrupowaniom, a pierwsze reprezentacyjne mecze miałam już w siódmej klasie szkoły podstawowej. Poznawałam się też na nowo jako kobieta i mogłam wrócić do tego, czego nie miałam w okresie gry.

Jakie nadzieje wiązała pani z powrotem do BKS-u?Odchodząc z Bielska-Białej do Włoch zadeklarowałam panu dyrektorowi Bortliczkowi, że bardzo chciałabym wrócić kiedyś do klubu. Cieszę się, że tak się stało. Dwa lata temu, gdy urodził się mój syn Julek, miesiąc po porodzie zaczęłam trenować i przyjechałam właśnie do Bielska. Wtedy nie znaleźliśmy jeszcze kompromisu, a ja dostałam interesującą propozycję z Hiszpanii i tam wyjechałam. Przed tym sezonem spotkaliśmy się znowu i tym razem udało się dojść do porozumienia. Przed klubem zostały postawione bardzo wysokie cele, jak np. zdobycie tytułu mistrza Polski i będziemy do tego dążyć.

Jak ocenia pani dotychczasowe zmagania tego sezonu?

W Lidze Mistrzyń zaczęłyśmy nieszczęśliwie, bo przegrałyśmy dwa spotkania 2:3, choć mogłyśmy wygrać je 3:1. Ale myślę, że takie mecze z silnymi rywalami są potrzebne. W statystykach tych konfrontacji praktycznie w każdym elemencie wyszłyśmy lepiej od przeciwniczek, brakło natomiast chłodnej głowy w decydujących momentach. To efekt tego, że w krajowej lidze nie gramy regularnie meczów na tak wysokim poziomie. Właśnie takie spotkania wzmacniają i dają wiele korzyści.

Autorem wywiadu jest Marcin Nikiel – całość w serwisie lsk.net.pl

źródło: lsk.net.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
europejskie puchary, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-12-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved