Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > Marcin Kryś: Zrobiliśmy sobie prezent pod choinkę

Marcin Kryś: Zrobiliśmy sobie prezent pod choinkę

fot. archiwum

Jednym z autorów pucharowego zwycięstwa Pamapolu Siatkarza w Bydgoszczy był libero wieluńskiej drużyny, Marcin Kryś. - Zrobiliśmy sobie mały prezent pod choinkę. Jeszcze czeka nas drugie spotkanie i trzeba będzie udowodnić, ze ten mecz nie był przypadkiem.

Wielunianie w sparingach przed sezonem ogrywali Delectę, jednak w lidze przegrali we własnej hali 1:3. – Bardzo dobrze nam się gra z Delectą, mam nadzieję, że przełożymy to tez na mecze ligowe. W pierwszym spotkaniu się nie udało, ale w rewanżu będziemy chcieli jakieś punkty z Bydgoszczy – twierdzi Marcin Kryś.

Libero Pamapolu coraz lepiej radzi sobie w obronie i przyjęciu zagrywki, co ma odzwierciedlenie w pomeczowych statystykach. – To zasługa kolegów, którzy bardzo dobrze ustawiali blok. Taka współpraca blok-obrona, która nam wychodzi na treningach, przełożyła się także na ten mecz – twierdzi skromnie zawodnik.

W pierwszym secie chyba wystraszyliśmy się tej końcówki. Doświadczenie rywali zdecydowało – opowiada o meczu Kryś. – Na pewno jest coraz lepiej. Szkoda, że teraz nie trwa liga i nie zbieramy tych punktów. Mam nadzieję, że po Nowym Roku ta forma pozostanie i zbierzemy kilka cennych punktów.Przed podopiecznymi trenera Damiana Dacewicza teraz rewanżowe spotkanie Pucharu Polski z Delectą. Marcin Kryś przestrzega przed zbytnia pewnością siebie i uważa, że wszystko jeszcze może się wydarzyć. – Na pewno będziemy musieli być skoncentrowani. W zeszłym sezonie mieliśmy podobną sytuację, pierwszy mecz wygraliśmy w Częstochowie 3:0, potem przegraliśmy u siebie 0:3 i odpadliśmy małymi punktami – twierdzi libero Pamapolu.

źródło: inf. własna, Polsat Sport

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Puchar Polski

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-12-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved