Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > Maciej Dobrowolski: Może być ciężko odrobić te straty

Maciej Dobrowolski: Może być ciężko odrobić te straty

fot. archiwum

- Myślę, że wynik nie odzwierciedla do końca naszej gry - powiedział po pucharowej porażce z Resovią Maciej Dobrowolski. - Gramy praktycznie mecz za meczem, ale to zależy od tych „panów za stolikiem", którzy ustalają cały terminarz - dodał.

Pierwsze zwycięstwo Resovii ze Skrą w historii i od razu tak przekonywujące, a na dodatek w bardzo ważnym meczu. Jak mógłbyś podsumować to spotkanie?

Maciej Dobrowolski:Myślę, że wynik nie odzwierciedla do końca naszej gry. Jednak pamiętajmy o tym, że to jest dwumecz. Myślę, że dopóki mecz się nie zakończy w Bełchatowie to nie ma co przesądzać o tym kto awansuje. Oczywiście Rzeszów wygrał dziś zasłużenie, po bardzo dobrej grze no i w tej chwili bardzo mocno przechylił szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Może nam być bardzo ciężko odrobić tę stratę, ale na pewno nie poddajemy się i będziemy próbowali.

W czym byś upatrywał przyczyny dzisiejszej porażki? Może zawiodła taktyka?Na pewno Resovia zagrała dzisiaj dobrze w polu zagrywki oraz w bloku. Również nie zawodziło ich przyjęcie. Nie sądzę, że nas zawiodła taktyka. Oni mieli swoją, a my swoją. To nie jest tak, że przegrywa się mecze złym wyborem taktyki. Rzeszowianie po prostu zagrali dobry mecz i udało im się wygrać.

Przed wami rewanż, który odbędzie się 2 stycznia. Zbliżają się święta i z pewnością macie mało czasu by poprawić swoją dyspozycję i ewentualnie wyeliminować błędy.

Nie możemy popadać w paranoje po jednym meczu. Uważam, że trenerzy nie będą nic zmieniali. Mamy teraz trzy dni świąt, żeby odpocząć od siatkówki troszeczkę i zregenerować swoje siły. Myślę, że ten czas spędzony w gronie rodziny dobrze na nas wpłynie i będziemy już gotowi oraz w dobrej dyspozycji na to niesamowicie ważne dla nas spotkanie rewanżowe.

Czego można Ci życzyć na te nadchodzące Święta oraz co Ty mógłbyś życzyć wszystkim kibicom i czytelnikom Strefy Siatkówki?

Przede wszystkim chciałem złożyć życzenia – zdrowych i radosnych Świąt. Odbiegając od tego, my sobie dzisiaj te święta troszkę zepsuliśmy wynikiem, ale myślę, że kiedy jutro będziemy z rodzinami na chwilę zapomnimy o tym całym siatkarskim świecie. Korzystając z okazji w imieniu całego zarządu, zawodników oraz działaczy jeszcze raz składam życzenia wszystkim fanom siatkówki. A nam, siatkarzom czego można życzyć? Przede wszystkim zdrowia, bo jak widać w tym sezonie kłopoty nas nie omijają. Przechodzimy teraz trudny okres – gramy praktycznie mecz za meczem, ale to zależy od tych „panów za stolikiem", którzy ustalają cały terminarz. Marcina Możdżonka czeka teraz długa podróż do Olsztyna, jeszcze dalej ma Radek Wnuk, który udaje się na święta do Trójmiasta. Jednak taki jest nasz zawód i nie możemy narzekać.

Dziękuję bardzo za wywiad i wedle życzenia życzę dużo zdrowia, Wesołych Świąt oraz powodzenia w Nowym Roku.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Puchar Polski

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-12-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved