Strona Główna > Aktualności > ligi wojewódzkie > III liga: Udane zakończenie roku siatkarzy z Białowieży

III liga: Udane zakończenie roku siatkarzy z Białowieży

W dobrych nastrojach spędzą święta zawodnicy LUKS TL Żubr Białowieża. W meczu 11. kolejki III ligi w województwie podlaskim pokonali w Białymstoku drużynę WSFiZ UwB. Spotkanie było bardzo ważne dla układu w tabeli ligowej.

Gospodarze, tylko dzięki zwycięstwu mogli zachować realne szanse na jedno z dwóch miejsc premiowanych awansem do baraży. Goście musieli zwyciężyć, aby utrzymać pierwsze miejsce w tabeli.

Mecz był bardzo ciekawym widowiskiem i dostarczył zgromadzonym kibicom wiele emocji. Pierwsze dwa sety padły łupem Żubra. Przede wszystkim dzięki dobrej grze blokiem i w obronie, a także atomowym zagrywkom Małachowskiego w przełomowych momentach każdej z partii. Słabiej niż zwykle grał lider zespołu z Białegostoku – Babińczuk – który miał niską skuteczność w ataku.

Trzeci set to od początku duża ilość błędów zawodników z Białowieży. Problemy z przyjęciem, a także liczne nieporozumienia pomiędzy rozgrywającym i atakującymi pozwoliły gospodarzom prowadzić aż 10: 3. Białostoczanie zmienili swoją taktykę i dużo częściej grali środkiem, co także sprawiło wiele problemów zespołowi z Białowieży. Mimo pogoni Żubra tę partię wygrali gospodarze.

Także czwarty set zaczął się niefortunnie dla gości, którzy przegrywali już 1:5. Wydawało się, że to spotkanie skończy się po pięciu setach. Jednak po ostrej reprymendzie trenera, siatkarze Żubra w końcu się przebudzili i znacznie poprawili swoją grę. Dzięki temu udało im się wygrać tę część meczu, a tym samym całe spotkanie.

Żubr zachował pierwsze 1. miejsce w tabeli (druga Biebrza Lipsk ma rozegrane o jedno spotkanie mniej). 12. kolejka III ligi zostanie rozegrana 10 stycznia 2010.

WSFiZ UwB Białystok – LUKS TL Żubr Białowieża 1:3
(23:25, 21:25, 25:18, 21:25)

Żubr: M. Gutowski, Małachowski, Janiel, Androsiuk, Ochryciuk, Zawiślak oraz Bokuniewicz (libero), Chilecki i Furmanek