Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > Zwycięstwo, które dodało rzeszowianom skrzydeł

Zwycięstwo, które dodało rzeszowianom skrzydeł

- Nie popadamy w hurraoptymizm, wiemy że Skra, to jest bardzo klasowy zespół - mówił po meczu libero rzeszowian, Krzysztof Ignaczak. - 3:0 to naprawdę duża zaliczka - dodaje Krzysztof Gierczyński po wygranym meczu ćwierćfinału PP ze Skrą Bełchatów.

Przede wszystkim ciesze się, że wygraliśmy to spotkanie, i to 3:0. A ja dołożyłem swój kamyczek do tego ogródka – powiedział po meczu Krzysztof Gierczyński, który dał świetną zmianę zastępując na boisku Alekha Akhrema.Liczy się zwycięstwo i dobro drużyny. Cieszę się, że mogłem dać dobrą zmianę Alkowi. To dopiero pierwszy mecz, przed nami jeszcze rewanż, ale już jest jakaś zaliczka.

Dużo mówiło się o tym, że w zespole Resovii iskrzy na linii trener – rozgrywający. W czasie przerw Ljubo Travica sporo czasu poświęca na rozmowy z Rafaelem Redwitzem.Nie wiem, o czym rozmawiają w trakcie meczu. Na pewno rozmawiali dużo, bo jest poprawa i widać zwyżkę naszej formy – twierdzi Gierczyński.

Przed Resovią teraz mecz rewanżowy, który zostanie rozegrany 2 stycznia w Bełchatowie. – Pojedziemy tam walczyć o każda piłkę. Jeżeli uda nam się wygrać jednego seta, będziemy bardzo szczęśliwi, ale pojedziemy tam walczyć o wygranie meczu. Zawsze każdy zawodnik wychodzi na boisku, by wygrać mecz, a nie jednego seta. Nie można tu kalkulować – twierdzi libero Resovii, Krzysztof Ignaczak. Dla byłego zawodnika Skry było to pierwsze zwycięstwo nad swoim byłym klubem. – Będzie nam bardzo ciężko, mimo dzisiejszego zwycięstwa 3:0. Będą grali u siebie, mają w składzie klasowych zawodników. To zwycięstwo dodało nam trochę skrzydeł i wiary w to, że można ich pokonać.

Oczywiście chcielibyśmy wygrać mecz. Udało nam się wygrać ze Skra po raz pierwszy we własnej hali, chcielibyśmy też po raz pierwszy wygrać w hali przeciwnika. 3:0 to naprawdę duża zaliczka. Jedziemy tam zaraz po Nowym Roku i mam nadzieję, że te szampańskiego nastroje sobie przedłużymy – mówi Krzysztof Gierczyński.

źródło: inf. własna, Polsat Sport