Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > Terence Martin: Zastraszyliśmy przeciwnika blokiem

Terence Martin: Zastraszyliśmy przeciwnika blokiem

fot. archiwum

- Zastraszyliśmy przeciwnika blokiem - powiedział po wygranym ćwierćfinałowym spotkaniu Pucharu Polski w Będzinie Terence Martin. Jako element mentalny, który wpłynął na wygraną przyjmujący wskazał koncentrację od pierwszej do ostatniej piłki.

Pokonaliście drużynę z Będzina dość łatwo.

– Sądzę, że stało się tak głównie dlatego że byliśmy w tym spotkaniu skoncentrowani. Teraz przed świętami mamy już w głowie jakieś plany na ten okres, myślimy już tylko o tym, o rodzinie i czasami trudno jest się skupić tylko i wyłącznie na meczu, żeby go wygrać i zrobić swoje. Jestem szczęśliwy, że to nam się udało.

Zagrywka chyba była jednym z ważniejszych elementów?– Również, ale myślę że w pierwszych akcjach tego spotkania istotny był blok. Zastraszyliśmy nim przeciwnika. Kiedy drużyna atakuje i jest ciągle blokowana zaczyna wstrzymywać rękę. Dzięki temu my nabraliśmy pewności siebie i zaczęliśmy mocniej serwować. Skończyło się to tak, jak się skończyło.

Chyba nie było momentu, w którym czuliście się zagrożeni?

– Nie, nie było. Rozumiem, że dla tej drużyny było to wielkie spotkanie. Z dobrej strony pokazali się też ich kibice, hala była pełna. Było to dla nich na pewno ekscytujące. Mimo dość łatwej wygranej mamy szacunek do tej drużyny, w końcu pokonali Częstochowę i zaszli w tych rozgrywkach naprawdę daleko. Jest to dla nich doskonały rezultat. Myślę, że po świętach w naszej hali zaprezentują się jeszcze lepiej.

Jak zamierzasz spędzić zbliżające się święta?

– W czwartek jadę z Toumasem i naszymi rodzinami do Zakopanego. Spędzimy tam całe święta, a do Kędzierzyna wrócimy w niedzielę. Na Wigilię zamówiliśmy tradycyjne polskie dania i wspólnie będziemy odpoczywać i korzystać z chwili wolnego.

Autorka wywiadu: Dominika Kwiek

źródło: zaksa.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Puchar Polski

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-12-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved