Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > Piotr Gacek: Resovia wykorzystała, że zagraliśmy dziś słabo

Piotr Gacek: Resovia wykorzystała, że zagraliśmy dziś słabo

fot. archiwum

Grudzień nie był szczęśliwy dla siatkarzy Skry Bełchatów. Przegrana w Lidze Mistrzów z CAI Teruel oraz dwie porazki w PlusLidze, teraz doszła przegrana z Resovią w Pucharze Polski. - Ciężko mi ocenić teraz, dlaczego tak jest - mówi libero Skry, Piotr Gacek.

Libero bełchatowskiej drużyny jest jednym z najrówniej grających siatkarzy w drużynie mistrza Polski. W statystykach dotyczących obrony i przyjęcia osiąga dobre wyniki, ale.. – Jeżeli chodzi o indywidualne oceny, to nie jest tenis – niestety, to cały zespół wygrywa lub cały przegrywa. Zagraliśmy dzisiaj słabo i zespół Resovii to wykorzystał. Drugi raz z rzędu zdarza nam się, że przegrywamy w trzech setach. Ciężko mi ocenić teraz, dlaczego tak jest. Zespół Resovii postawił wszystko na jedną kartę, dobrze zagrywali, dobrze grali w obronie. My nie kończyliśmy dość ważnych kontrataków. To spowodowało, ze Resovia zasłużenie dziś wygrała – twierdzi Piotr Gacek.

Najbliższy mecz bełchatowianie zagrają 2 stycznia we własnej hali. Będzie to rewanżowe spotkanie ćwierćfinału Pucharu Polski z Resovią. – Przyjeżdżamy do Bełchatowa i tam będziemy się starali wygrać 3:0 i wysoko w każdym secie. Mam nadzieję, że kibice nam w tym pomogą. We własnej hali zawsze byliśmy groźnym rywalem i tutaj nie dzieliłbym jeszcze skóry na niedźwiedziu. Finał Pucharu Polski jest jeszcze sprawą otwarta – twierdzi libero Skry.

Mają spora zaliczkę, na pewno będą chcieli się skoncentrować na pierwszy set, którego będą chcieli wygrać – przewiduje Piotr Gacek. – My też będziemy mieli zakodowane w świadomości, że nie możemy przegrać żadnej partii. Będziemy walczyć o każdą piłkę i mam nadzieję że wygramy u siebie i znajdziemy się w finale Pucharu Polski.źródło: inf. własna, Polsat Sport

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Puchar Polski

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-12-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved