Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > Mistrzostwa Śląska Młodziczek będą miały sponsora tytularnego

Mistrzostwa Śląska Młodziczek będą miały sponsora tytularnego

fot. archiwum

ŚZPS i Enion Energia Sp. z o.o. podpisali umowę sponsorską dla wojewódzkich rozgrywek młodziczek. W Mistrzostwach Śląska Młodziczek o Puchar TAURON Polska Energia bierze udział prawie 50 zespołów, czyli ponad 700 dziewcząt w wieku do 15 lat.

Po raz pierwszy w Polsce młodzieżowe rozgrywki siatkarskie zyskały sponsora tytularnego. Sponsorem jest ENION Energia, spółka sprzedająca energię elektryczną dla mieszkańców i firm zlokalizowanych przede wszystkim na Śląsku i w Małopolsce. ENION Energia wchodzi w skład koncernu TAURON Polska Energia i posługuje się jego marką, stąd tytuł Mistrzostw „O Puchar TAURON Polska Energia".

W zamian za ujęcie marki sponsora w tytule zawodów oraz promocję logo sponsora w czasie meczów, kluby zyskały dodatkowe środki na szkolenie młodzieży. – To odważny i bardzo cenny krok ze strony TAURON Polska Energia. Firma pokazuje, że myśli długofalowo, że chce być ważnym i stałym podmiotem w gospodarce regionu. Dla klubów z kolei pomoc sponsora jest bezcenna i bardzo za nią dziękujemy – podkreśla Marek Kisiel, Prezes ŚZPS.

Przedstawiciele sponsora są także zadowoleni z zawartej umowy. Jak tłumaczy Ireneusz Perkowski, Prezes Zarządu: ENION Energia chce aktywnie uczestniczyć w życiu społeczności lokalnych. Ponadto mamy nadzieję, że sponsorowanie Mistrzostw zmobilizuje młode zawodniczki do lepszej gry. Jesteśmy przekonani, że podczas Mistrzostw objawią się nowe siatkarskie talenty, które w przyszłości zasilą zawodową siatkówkę – przede wszystkim sponsorowaną przez ENION Energia drużynę z Dąbrowy Górniczej, która uczestniczy rozgrywkach PlusLigi oraz Ligi Mistrzyń. Jak dodaje Ireneusz Perkowski: O Puchar TAURON Polska Energia" grają również młodziczki z Małopolski (w zawodach uczestniczy 36 zespołów). Na wiosnę zwycięskie drużyny z Małopolski i Śląska rozegrają turniej finałowy, który odbędzie się w Hali Sportowej Centrum w Dąbrowie Górniczej.źródło: szps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
rozgrywki młodzieżowe

Tagi przypisane do artykułu:

Więcej artykułów z dnia :
2009-12-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved