Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Jerzy Matlak: W tym roku byłem opluwany

Jerzy Matlak: W tym roku byłem opluwany

fot. archiwum

Trener reprezentacji Jerzy Matlak wciąż nie może wybaczyć Andrzejowi Niemczykowi krytyki, jaką ten kierował pod jego adresem w czasie tegorocznych ME. - Ten człowiek dla mnie nie istnieje - mówi o szkoleniowcu mistrzyń Europy z 2003 i 2005 roku.

Euro niestety kojarzyć mi się także będzie z reakcją niektórych "tak zwanych" ekspertów. Przez ponad trzy dekady osiągałem sukcesy klubowe i nigdy nie mieszano mnie z błotem. Zresztą określano mnie czarodziejem, bo potrafiłem z każdej drużyny wykrzesać bardzo wiele – opowiada Matlak "Przeglądowi Sportowemu".

Kiedy byłem w 1985 roku trenerem kadry, także mnie tak ostro nie krytykowano. W tym roku byłem jednak opluwany i była to dla mnie nowa sytuacja. Przodował w tym oczywiście były selekcjoner Andrzej Niemczyk – uważa trener Polek.

Matlak zarzeka się, że między nim a szkoleniowcem drużyny, która w 2003 i 2005 roku zdobywała mistrzostwo Europy, nie ma wojny. – Ten człowiek, który uważa się za wielkiego mędrca pouczającego wszystkich wokół, dla mnie nie istnieje. Nie mam zamiaru z nim rozmawiać – mówi w rozmowie z "Przeglądem Sportowym".źródło: Przegląd Sportowy, wp.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-12-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved