Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > konkursy > Anna Barańska – siatkarka charyzmatyczna

Anna Barańska – siatkarka charyzmatyczna

fot. archiwum

Anna Barańska, podstawowa zawodniczka Aluprofu Bielsko-Biała, kapitan reprezentacji polski, która zdobyła w tym roku brązowy medal mistrzostw Europy, jest jedną z kandydatek do miana Sportowca Roku 2009 organizowanego przez Przegląd Sportowy i TVP.

Każdy kibic wie, jaka jest Anka podczas meczu. Ona zawsze gra z pełnym zaangażowaniem. Wkłada w spotkanie dużo serca. To ambitna dziewczyna. O jej walorach sportowych nie muszę mówić, bo są doskonale znane – opowiada o koleżance z zespołu środkowa Aluprofu, Eleonora Dziękiewicz.W tym roku w reprezentacji pełniła bardzo ważną rolę. Znana jest z tego, że nie owija w bawełnę i dlatego też doskonale nadawała się na kapitana. Zresztą nigdy nie bała się wyrażać swoich opinii. Nie każdemu to oczywiście odpowiada. Nie jest jednak konfliktową osobą, a w ten sposób jest przez niektórych postrzegana. Można się z nią porozumieć.

W tym roku po raz pierwszy w karierze trenerskiej pracowałem razem z Anką. Wcześniej słyszałem o niej sporo negatywnych opinii, ale wcale się nimi nie przejmowałem. To niby ona miała rozbić zespół. Poza tym mówiono, że jest indywidualistką, która nie potrafi pracować w grupie. Bardzo szybko te opinie zostały zweryfikowane – twierdzi selekcjoner reprezentacji Polski Jerzy Matlak, cytowany przez Przegląd Sportowy. – Muszę jednak przyznać, że praca z nią to nie jest sielanka. Anna Barańska nie ma łatwego charakteru, ale ja lubię takie charyzmatyczne siatkarki.

Zobacz również:Nominowani w 75. Plebiscycie Przeglądu Sportowego na Najlepszego Sportowca Roku

źródło: inf. własna, Przegląd Sportowy

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
konkursy, reprezentacja Polski kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-12-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved