Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Znamy terminarz imprez siatkówki plażowej

Znamy terminarz imprez siatkówki plażowej

fot. archiwum

FIVB ogłosiła oficjalny kalendarz imprez na sezon 2010 w siatkówce plażowej. W Polsce odbędą się dwa turnieje, w Mysłowicach i Starych Jabłonkach. Zawody na Mazurach będą miały szczególne znaczenie- po raz pierwszy w Polsce odbędzie się turniej z cyklu Grand Slam.

Łącznie najlepsi siatkarze plażowi świata rozegrają 14 turniejów. Sezon kobiet będzie bardziej obfity ze względu na tradycyjne już typowo żeńskie turnieje w Seulu, Phuket i Barcelonie. Bez siatkarek będą musiały obejść się Mysłowice i Praga, gdzie odbędą się tylko turnieje mężczyzn.

Pierwszy turniej rozpocznie się już 19 kwietnia w Brasilii. Cykl Grand Slam swój początek będzie miał 17 maja w Rzymie, który również będzie debiutował w organizacji tych rozgrywek. Kolejne przystanki wyróżnionych turniejów to Moskwa, Stavanger, Gstaad i Stare Jabłonki.

Jak co roku odbędą się również turnieje młodzieżowe. Mistrzostwa świata młodzików tym razem odbędą się w portugalskim Oporto (21-25 lipca), a w dniach 15-19 września juniorów w Alanyi (w tym roku to Turcja gościła najlepszych młodzików).Siatkarze będą również hojnie nagradzani. Pula pieniędzy, jaka została przeznaczona przez FIVB na turnieje World Tour w sezonie 2010 wynosi ponad 7 milionów dolarów. Oczywiście premie będzie można zdobyć podczas turniejów Grand Slam.

plażówka

Ciekawostką jest, że FIVB ma w planach wprowadzenie nowych piłek do gry. Dotychczasowy model, Mikasę VLS200, zastąpi nowy, z przydomkiem VLS300. Pierwszy raz wprowadzono ją już w poprzednim sezonie na turnieju w Sanyi. – Trenowaliśmy już w Polsce tą piłką – mówi Michał Kądzioła, reprezentant Polski. – Odbija się ją całkowicie inaczej. Gra na pewno będzie teraz szybsza i kluczowa będzie zagrywka – zdradza młodzieżowy mistrz świata. Słowa Kądzioły potwierdza inna reprezentantka Polski, Karolina Sowała. – Osobiście nie miałam styczności z nową piłką, ale z relacji koleżanek wiem, że znacznie utrudnia odbiór zagrywki. W momencie serwisu nabiera całkowicie innej rotacji, niż dotychczasowy model – dodaje. – Mogą być spore problemy z przystosowaniem się do tej zmiany i do końca mam nadzieję, że FIVB pozostanie przy starym modelu.

KALENDARZ WORLD TOUR 2010:
19-25 kwietnia – Brazilia, Brazylia*
3-9 maja – Szanghaj, Chiny*
17-23 maja – GRAND SLAM Rzym, Włochy*
25-30 maja – Seul, Korea – turniej żeński
25-30 maja – Mysłowice, Polska – turniej męski
7-14 czerwca – GRAND SLAM Moskwa, Rosja*
15-20 czerwca – Praga, Czechy – turniej męski
28 czerwca – 4 lipca – GRAND SLAM Stavanger, Norwegia*
5-11 lipca – GRAND SLAM Gstaad, Szwajcaria*
19-25 lipca – Marsylia, Francja*
26 lipca – 1 sierpnia GRAND SLAM Klagenfurt, Austria*
2-8 sierpnia – GRAND SLAM Stare Jabłonki, Polska*
9-15 sierpnia – Kristiansand, Norwegia*
16-22 sierpnia – Aland, Finlandia*
23-30 sierpnia – Haga, Holandia*
7-12 września – Barcelona, Hiszpania – turniej żeński
26-31 października – Sanya, Chiny – turniej żeński
2-7 listopada – Phuket, Tajlandia – turniej żeński

*turniej z cyklu Double Gender (turniej zarówno męski, jak i żeński)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-12-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved