Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Puchar Rosji dla siatkarek Dynama Moskwa

Puchar Rosji dla siatkarek Dynama Moskwa

Siatkarki Dynama Moskwa po zaciętym pięciosetowym pojedynku z zawodniczkami Zariecza Odincowo po raz pierwszy w historii klubu wywalczyły Puchar Rosji. Oba zespoły rywalizują z polskimi drużynami w grupowej fazie Ligi Mistrzyń.

W pierwszym secie wyrównana walka toczyła się do pierwszej przerwy technicznej. Skuteczny blok Marii Perepelkiny oraz udane kontry Oksany Parkhomenko i Natalii Goncharovej przyniosły mistrzyniom Rosji czteropunktową przewagę (11:7). Dynamo utrzymało prowadzenie do drugiej przerwy technicznej (16:13). Po powrocie na parkiet błędy zawodniczek z Moskwy pomogły zespołowi Zariecza zniwelować straty do jednego oczka (16:17, 19:20). Jednak końcówka była popisem stołecznej drużyny. Siatkarki Odincowa nie były w stanie sforsować szczelnego bloku rywalek i seta zakończył się zwycięstwem Dynama 25:20.

Początkowa akcje drugiej partii to wyrównana gra (3:3). Następnie Dynamo zadało nokautujący, jak się później okazało, cios. Seria siedmiu punktów z rzędu od razu „ustawiła" seta (10:3). Świetnie pracował moskiewski blok, natomiast w ataku Zariecza błędy popełniały Paula Pequeno i Olga Fateeva. Odincowo nie radziło sobie z przyjęciem mocnych serwisów przeciwniczek. Trener wicemistrzyń Rosji zmienił na rozegraniu Marię Zhadan, na jej miejsce weszła Jekaterina Pankova, jednak nie przyniosło to żadnego rezultatu. Po asie serwisowym Perepelkiny moskiewska drużyna prowadziła 16:8 na drugiej przerwie technicznej. Siatkarki Dynama już do końca całkowicie dominowały na parkiecie. Wygrana 25:17 zwiastowała szybkie zwycięstwo w trzech setach.

W trzeciej odsłonie ekipa Odincowa nareszcie weszła do gry. Dzięki skutecznej kontrze Fateevej oraz asowi serwisowemu Walewskiej, Zariecze zbudowało kilkupunktową przewagę (5:2, 7:4). Wicemistrzynie Rosji znacznie poprawiły przyjęcie oraz skuteczność w ataku, co pozwalało im systematycznie powiększać przewagę. Na drugiej przerwie technicznej oba zespoły dzielił już dystans dziesięciu punktów (16:10). Siatkarki Dynama popełniały proste błędy. W końcówce skuteczne bloki Fateevej na Elenie Godinie, a także Walewskiej na Simonie Gioli rozstrzygnęły seta na korzyść Zariecza (25:19).

Czwarty akt rozpoczął się pomyślnie dla Dynama. As serwisowy Perepelkiny oraz skuteczny blok na Pequeno przyniosły prowadzenie 4:2. Błąd Gioli w ataku, a także udana kontra Zariecza sprawiły, ze na tablicy wyników pojawił się remis 4:4. Ekipa z Odnicowa przypuściła kolejny atak i po bloku na Godinie i ataku Pequeno odskoczyła na dwa oczka (6:4). Skuteczna gra na kontrze oraz szczelne bloki pozwoliły zawodniczkom Odnicowa zwiększyć przewagę do czterech punktów (9:5). Błędy w ataku mistrzyń Rosji dodatkowo ułatwiały zespołowi Zariecza zadanie. Po bloku Anastazji Smelevej Odincowo prowadziło już 21:14. Co prawda moskiewska drużyna usiłowała jeszcze walczyć, jednak na próżno. Zariecze zwyciężyło 25:19.

W tie-breaku do stanu 7:7 wrzała wyrównana walka. Atak Tatiany Koshelevej dał moskiewskim siatkarkom prowadzenie 9:7. Chwilę później błąd tej samej zawodniczki przyniósł remis 9:9. Wówczas inicjatywę, jednak tym razem na dobre, przejęły mistrzynie Rosji i błyskawicznie wypracowały trzypunktową przewagę (13:10). Zwycięstwo 15:11 przypieczętował udany atak Goncharowej.

Dynamo Moskwa – Zariecze Odincowo 3:2
(25:20, 25:17, 19:25, 20:25, 15:11)

Dynamo Moskwa: O.Parkhomenko, N.Goncharowa, Perepelkina, Makhno, Godina, Gioli, Jeżowa (libero) oraz Matijenko
Zariecze Odincowo: Zhadan, Kosheleva, Lisovskaya, Fateeva, Pequeno, Walewska, Kryuchkova (libero) oraz Pankova, Markova, Bogaszeva, Shmeleva