Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > PP: Szybkie zwycięstwo Jastrzębskiego Węgla

PP: Szybkie zwycięstwo Jastrzębskiego Węgla

W pierwszym pojedynku ćwierćfinału Pucharu Polski drużyna Jastrzębskiego Węgla pokonała pewnie  akademików z Olsztyna. W dwóch pierwszych setach  goście byli w stanie nawiązać walkę, jednak w trzeciej partii już całkowicie dominowała ekipa jastrzębian.

Mecz rozpoczyna się od wyrównanej gry z obu stron. Pierwsze ataki Jastrzębie wyprowadza środkiem. Dobrze spisuje się Patryk Czarnowski. Minimalnie lepsi na przerwie technicznej są jastrzębianie, którzy prowadzą 8:7) Po krótkiej przerwie mocniej zaczyna zagrywać Paulo i dzięki niemu oraz dobrej grze na siatce siatkarze AZS-u wychodzą na jednopunktowe prowadzenie (9:8). W ważnym momencie dla gospodarzy trudną piłkę sytuacyjną kończy Abramow i mamy kolejny remis (10:10). Kluczowym momentem w pierwszej partii był punktowy blok Adama Nowika na Brazylijczyku Paulo (12:10). Chwilę później asem serwisowym popisuje się Grzegorz Łomacz (13:10). Olsztynianie popełniają coraz więcej błędów w polu serwisowym. Najlepszym siatkarzem na boisku jest Wojciech Winnik, który kończy większość piłek jako jedyny z swojej drużyny. Dobra postawa Nowika i Czarnowskiego doprowadza do prowadzenia przez gospodarzy (18:15). Przy stanie (20:16) dla Jastrzębia Mariusz Sordyl wykorzystuję swój pierwszy czas w spotkaniu. Po krótkiej przerwie gra się wyrównuje, ale przewaga gospodarzy utrzymuję się do końca seta (25:21).

Druga partia zaczyna się od wyrównanej gry. Obie drużyny pozostają w niezmienionych składach. Ważną akcję już na początku wygrywają podopieczni Mariusza Sordyla (4:3). Jednak fantastyczna postawa w bloku Nowika i Hardy’ego doprowadza do prowadzenie Jastrzębskiego Węgla (6:5). Mimo tego na przerwę techniczną z prowadzeniem 8:7 schodzą goście. As serwisowy w wykonaniu Paulo (9:7). Chwilę później pojedynczym blokiem popisuje się Czarnowski i mamy kolejny remis (9:9). Druga część seta jest wyrównana. Obie drużyny popełniają dużo błędów w zagrywce. Znakomicie funkcjonował dziś blok w zespole Roberto Santilliego. Dwa punktowe bloki Nowika oraz Abramowa i jest (14:11) dla miejscowych. Do znakomitej gry jastrzębian dołącza Igor Yudin, który kończy ważne piłki w drugim secie (16:11). Przy stanie (19:14) trener Santilli wprowadza na boisko Sławomira Mastera, który zmienia Grzegorza Łomacza. Po skutecznym ataku Siezieniewskiego na boisko powraca pierwszy rozgrywający gospodarzy (19:15). Końcówka drugiego seta to dobra postawa AZS-u Olsztyn. Zwłaszcza trzy dobre zagrywki Winnika, ale to nie wystarcza ponieważ siatkarze z Olsztyna nie wytrzymują presji. Seta kończy z prawego skrzydła Yudin (25:22).

Trzecia odsłona meczu rozpoczyna się od mocniejszych zagrywek AZS-u. Remis (2:2) to głównie zasługa dobrych zagrywek Winnika. Na pierwszej przerwie technicznej minimalnie lepsi są siatkarze Jastrzębskiego Węgla (8:6). Po stronie przyjezdnych jedynie Winnik wykazuję chęć do gry. Jastrzębski gra coraz lepiej na kontrach. Prowadzenie znacznie się powiększa (11:7). Coraz częściej zaczyna mylić się Winnik. Gdy na drugiej przerwie technicznej jest 16:11 dla gospodarzy, Mariusz Sordyl na boisko wprowadza postacie drugoplanowe. Zmiany jednak nic nie dają, a Yudin znakomicie zagrywa. Mecz kończy zepsutą zagrywką Tomasza Tomczyka (25:13).

Jastrzębski Węgiel – AZS UWM Olsztyn 3:0
(25:21, 25:22, 25:13)

Jastrzębski Węgiel: Łomacz, Yudin, Hardy, Abramow, Czarnowski, Nowik, Rusek (libero) oraz Master
AZS UWM Olsztyn: Siezieniewski, Oczko, Paulo, Winnik, Stańczuk, Gunia, Andrzejewski (libero) oraz Józefacki, Jacyszyn i Tomczyk