Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > PP: Kędzierzynianie w połowie drogi do półfinału

PP: Kędzierzynianie w połowie drogi do półfinału

Siatkarzom z Będzina nie udało się powtórzyć niespodzianki, jaką sprawili w 1/8 tegorocznego Pucharu Polski. Dziś w pierwszym ćwierćfinałowym spotkaniu zdecydowanie ulegli kędzierzyńskim podopiecznym trenera Krzysztofa Stelmacha.

Trener Krzysztof Stelmach od początku spotkania wystawił najsilniejszy skład. Siatkarze z Kędzierzyna po dobrych zagrywkach Michała Masnego i blokach Jakuba Jarosza prowadzili nawet 4:0. Na taki przebieg spotkania trener MKS-u, Rafał Legień, od razu zareagował, biorąc pierwszą przerwę. Gospodarze po skutecznych kontrach i bloku Marcina Kantora na Ruciaku odrobili jednak straty (4:5). Niestety potem goście znowu "odjechali" z wynikiem i prowadzili do przerwy technicznej 8:4. Przewaga ta utrzymywała się cały czas do drugiej przerwy (16:13), a tuż po niej Jarosz i Gladyr ze środka siatki podwyższyli wynik na 18:13 dla ZAKS-y. Potem doszły kolejne błędy w ataku i przyjęciu gospodarzy i MKS MOS przegrał seta do 15.

W drugim secie Jarosz, Kacprzak i Sammelvuo, przebijając się przez blok MKS-u bardzo mocnymi atakami, skutecznie kończyli swoje akcje, oddając rywalowi punkty tylko po błędach z własnej zagrywki (4:8). Z biegiem czasu przewaga gości stale rosła (6:13, 8:16). Będzinianie nie mieli recepty na odrzucające i celne zagrywki rywali oraz szczelny blok, co dało rezultat w wyniku końcowym drugiej odsłony 25:14 dla kędzierzynian.

Trzeci set był już tylko formalnością w tym spotkaniu i trener ZAKS-y pozwolił sobie na wystawienie drugiego składu. Wykorzystali to zagłębiacy, bo po raz pierwszy w tym meczu udało im się wyjść na prowadzenie. Pierwszą akcję, z drugiej piłki, skończył rozgrywający – Dariusz Syguła. Na 3:1 z zagrywki wynik podwyższył Marcin Kantor. MKS MOS prowadził tylko do stanu 5:2, bowiem później do głosu doszli doświadczeni siatkarze, grający w Pluslidze. Do pierwszej przerwy technicznej prowadzili dwoma punktami. Potem grając cały czas swoi stylem, powiększyli przewagę do stanu 11:21. Nie pomogły żadne zmiany, wprowadzane przez trenera MKS-u i zawodnicy z Będzina przegrali tego seta, tym razem do 16.

Kolejne spotkanie odbędzie się już w nowy roku 3 stycznia w Kędzierzynie.

MKS MOS Będzin – ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 0:3
(15:25, 14:25, 16:25)

MKS MOS Będzin: Kantor, Miller, Syguła, Dzierżanowski, Zborowski, Świechowski, Potera (libero) oraz Mędrzyk, Łapuszyński, Tomczyk i Leszczawski
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle: Masny, Jarosz, Kacprzak, Gladyr, Szczerbaniuk, Ruciak, Mierzejewski (libero) oraz Witczak, Pilarz, Sammelvuo, Martin i Kaźmierczak